Donald Tusk: põgenikest võib saada relv uues hübriidsõjas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk 6. oktoobril esinemas Euroopa Parlamendis Strasbourgis
Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Donald Tusk 6. oktoobril esinemas Euroopa Parlamendis Strasbourgis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Ülemkogu alalise eesistuja Donald Tuski sõnul võib põgenikelaine saada relvaks hübriidsõja uues vormis ja "relvaks naabrite vastu".

Tusk rääkis sellest Euroopa Parlamendi istungil Strasbourgis, vahendas Poola Raadio uudisteportaal.

"Meie jaoks on põgenikud inimesed, kes ootavad meie abi. Kuid on olemas jõud, kelle jaoks põgenikelaine on lihtsalt räpane ärihuvi või kaart poliitilisel kauplemisel," rääkis ta.

Tema sõnul saab Euroopa praegu poliitilise surve uue vormi sünni tunnistajaks.

"Keegi võib isegi nimetada seda uueks hübriidsõjaks, milles migrantide laine muutub instrumendiks, relvaks naabrite vastu," toonitas Tusk.

Tema arvates nõuavad sellised ohud Euroopa Liidu erilist tähelepanu.

Peale selle hoiatas Tusk EL-i liikmesriike sisemiste tülide eest pagulaste üle ja ütles, et maailmas kasvab kriitilisus EL-i reageerimise suhtes migratsioonikriisile.

"Meie sisemised vaidlused ja vastastikused süüdistused ainult aitavad meie vastaseid. Peaaegu igaüks EL-is ühines selle kriitikakooriga ja ainult üksikud kaitsesid Euroopa head nime. ÜRO-s on kujunenud mulje, et Euroopa on pagulaste jaoks kõige halvem koht. Uskuge mind, ma tundsin ennast isoleerituna, kui kaitsesin EL-i reputatsiooni, püüdes veenda [ÜRO-d - toim] selles, et tõde EL-i kohta on hoopis teistsugune. Ärme lubame, et Euroopast saaks patuoinas," rääkis Tusk.

Samuti ütles Tusk, et tema arvates toob Bashar al-Assadi režiimi võit Süüria konfliktis, mida toetavad Iraan ja Venemaa, endaga kaasa veel suurema põgenikevooluni Euroopasse.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: