Moskva linnapea selgitas Venemaale ja läände suunduvate immigrantide erinevust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Moskva linnapea Sergei Sobjanin
Moskva linnapea Sergei Sobjanin Autor/allikas: ITAR-TASS

Moskva linnapea Sergei Sobjanin ütles, et Venemaa pealinnas on immigrantidest rohkem tulu kui probleeme, läänes aga vastupidi.

"Euroopa migrantide ja nende vahel, kes tulevad meile, on suur erinevus," rääkis ta intervjuus ajalehele Argumentõ i Faktõ. "Euroopasse sõidavad nad abiraha järele, aga meie juurde - tööle. Ja kui eurooplased maksavad neile selle eest, et nad midagi ei tee, ja peavad neid ülal, siis meile maksavad migrandid selle eest, et siia sõita ja siin töötada."

Sobjanini sõnul viis Moskva sisse nn patentide süsteemi. Selleks, et jääda linna kauemaks kui kolmeks kuuks, tuleb sissesõitnul saada vastav dokument, maksta 4000 rubla (54,68 eurot) kuus tulumaksu avansina ja osta ravikindlustus. Sealjuures ei ole riigil migrantide suhtes mingeid kohustusi sotsiaalkindlustuse alal, lisas ta.

Sobjanin rääkis, et migrante on Moskvale vaja, kuna täitmata on ligikaudu 2,5 miljonit töökohta. Tema hinnangul on tööjõu defitsiit "alati olnud ja jääb". Osa defitsiidist kompenseeritakse Moskva lähiste alade ja teiste regioonide arvel, osa aga migrantide arvel.

Moskvasse sõidavad tööle immigrandid valdavalt Kesk-Aasia riikidest - Tadžikistanist, Kõrgõzstanist ja Usbekistanist.

Amnesty International teatas hiljuti, et Venemaal ei ole saanud varjupaika ükski Süüria põgenik, vahendas CNN. Osa põgenikke on hakanud kasutama Schengeni tsooni jõudmiseks teekonda läbi Venemaa Murmanski oblasti, mis on ohutum kui Vahemere ületamine.

Norra politsei on aga kinnitanud, et paljudel Süüria põgenikel, kes on tulnud üle Venemaa-Norra piiri, on olnud Venemaa elamisluba ja nad on elanud seal mitu aastat. Seetõttu peetakse Norras võimalikuks nad Venemaale tagasi saata, vahendas newsinenglish.no.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: