Toom oodanuks pigem jõulist pöördumist Junckerilt kui Merkelilt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Yana Toom
Yana Toom Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Europarlamendi saadik Yana Toom ütles Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli eilset pöördumist kommenteerides, et reaktsioonid olid huvitavamad kui pöördumine ise.

"Nagu juhtub vahest selliste kõnede puhul, reaktsioon on palju huvitavam kui pöördumine ise. Nimelt tõstatus saalis küsimus, mis rollis meile esinetakse - kas juhtides Euroopat või Euroopas domineerides?" rääkis Toom ERR-i uudisteportaalile.

"Siinkohal nõustun ma täiesti kolleegidega, kes tõid välja Euroopa Komisjoni rolli. Parlamendi liikmena ootaksin mina jõulist pöördumist pigem Junckerilt kui Merkelilt," lisas ta.

Sõnum, mida Hollande ja Merkel edastasid, Toomi hinnangul ajalooliseks ei osutunud - liikmesriikide julgustamisest ja vajadusest saavutata rohkem Euroopat ja solidaarsust on kuuldud ka varem.

Küll aga toonitati pöördumises mitut olulist asja, millest nii selgelt Toomi arvates viimasel ajal ei räägitud.

"Nimelt ütles Merkel, et meie pingutused Lähis-Ida konflikti lahendusel ei kandnud vilja, küll aga väljendas lootust, et Normandia neliku formaat töötab ja Ukraina kriis saab lahendatud. Sisuliselt andes mõista, et tänane Euroopa selge prioriteet on pagulaskriisi lahendamine," selgitas Toom.

Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja Prantsusmaa president Francois Hollande esinesid eile Strasbourg'is Euroopa Parlamendi ees ühispöördumisega. Kõige rohkem peatuti rändekriisil ja Süüria olukorral, kuid räägiti ka Ukrainast ja eurotsoonist. Kõigi oluliste probleemide lahendamise eelduseks pidasid nii Hollande kui ka Merkel solidaarsust ja vastutustunnet.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: