Paet: Hollande ja Merkel Süüria sõja lõpetamise teemal ei rääkinud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Urmas Paet
Urmas Paet Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Eurosaadik Urmas Paet ütles, et eile Euroopa Parlamendi ees ühispöördumisega esinenud Prantsusmaa president Francois Hollande´i ja Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli kõnedes ettepanekuid, kuidas Süüria sõda lõpetada, kahjuks ei kõlanud.

"Ma arvan, et selle pöördumise peamine eesmärk oli rõhutada seda, et praegusel ajal, kui Euroopa ees on kõikvõimalikke suuri raskusi ühel ajahetkel, on äärmiselt oluline see, et ikkagi Euroopa hoiaks kokku ja tegutseks koos," ütles Paet ERR-i uudisteportaalile.

"Põgenikekriis on muidugi kõige suurem probleem, aga siinjuures veel Kreeka majandusmured, Venemaa käitumine nii Ukrainas kui ka Süürias," nimetas Paet Euroopa katsumusi.

"Ka see viimaste nädalate kuvand, et justkui Lääne- ja Ida-Euroopa on jälle väga erinevad, lähtudes näiteks suhtumiselt põgenikekriisi, mis kindlasti on väga halb areng. Sellest tuleb üle saada ja mitte lasta seda lõhet süvendada," tõlgendas Paet.

"Selles osas on see kindlasti selge sõnum mõnedele Kesk- ja Ida-Euroopa valitsustele, kes on väga tugevalt ennast oponeerinud muule Euroopale viimastel nädalatel. Samuti see sõnum, et kui rääkida ühtsusest ja solidaarsusest, siis peab see kehtima kõikides valdkondades. Ei saa olla nii, et see toimib ainult mugavatel teemadel, aga kui on raskusi, siis see unustatakse mõnede riikide poolt ära," hindas Paet veel.

Veel tõsisem küsimus on Paeti sõnul see, kuidas selle põgenikelaine põhjused suudaks ära kaotada ennekõike Süüria kodusõja lõpetamine.

"Selleks, et Süürias kodusõda lõpetada, on muidugi väga oluline, et Euroopa Liit suudaks välja tulla mingi tugeva välispoliitilise initsiatiiviga, mis arvestaks ka kõiki teisi mõjureid ja mõjuriike sealses piirkonnas," arvas ta.

"Nõrk pool oligi see, et Süüria kodusõja lõpetamise teemadel kummaski kõnes väga palju ei olnud. Samas on see asi, kus ikkagi lähiajal Euroopa Liit peab tulema mingisuguse tugevama poliitilise initsiatiiviga välja, et üritada seda sõda aidata lõpetada," sõnas Paet.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: