Aasta õppija 2015: täiskasvanuna võtsin teadmiste omandamist märksa tõsisemalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Täna alanud täiskasvanud õppija nädal tuletab kõigile meelde, et õige aeg õppimiseks on just nüüd ja praegu. Estonia Valges saalis peetud avaüritusel tunnustati aasta õppijaid, koolitajaid, koolitussõbralikke organisatsioone ja omavalitsusi ning õpitegusid. Täiskasvanud õppija nädalat tähistatakse juba 18. korda.

Aasta õppijaks pärjatud Ivan Boitšuk tunnistab, et täiskasvanuna võttis ta õppimist märksa tõsisemalt kui noorena, ehkki merel leiba teenides oli iseseisev õppetöö paras väljakutse. Ivan läks pooleli jäänud keskharidust jätkama 32-aastaselt ja tal on nüüd merekooli mehaaniku diplom, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Need kolm aastat olid päris pingelised ja just kooli lõpuetapp, kui olid eksamisessioonid. Nüüd on see kõik minevik ja kõik, mis ei tapa, teeb tugevaks, nagu öeldakse. Kui see ükskord läbi saab, siis mõtled, et mis ma nüüd teen? Alati saab ju edasi minna õppima. Ja täpselt sellised plaanid ong," ütles Boitšuk.

Ehtsa elukestva õppe näide on õpiteo tiitliga pärjatud Tartu Ülikooli Väärikate Ülikool, mis on tegutsenud viis aastat ja kus tänavu laiendab silmaringi 2000 inimest. Õppetöö käib kõigis Tartu Ülikooli kolledžites ja on väga populaarne. Tagasiside kinnitab, et väärikatel on oma lemmikteemad.

TÜ elukestva õppe keskuse juhataja Tiia Ristolainen märkis, et eriti soovitakse tervishoiuteemasid, juriidikat, aga ka haridustemaatikat, laste ja lastelaste kasvatamist, psühholoogiat jne. "Väärikad on väga avara silmaringiga," ütles Ristolainen.

Tänasel üritusel autasustati ka parimad koolitajaid, omavalitsusi ja organisatsioone, ühtekokku esitati viies kategoorias kokku 146 kandidaati.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: