Algasid kohanemisprogrammi koolitused uussisserändajatele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1444483087000 | amCalendar}}
Foto: Terje Lepp

Alanud on uussisserändajatele suunatud koolitused, mis aitavad Eestisse elama asunud välismaalastel kiirelt ning mugavalt omandada Eestis edukaks hakkamasaamiseks vajalikud esmased teadmised ja oskused.

Siseministeeriumi teatel koosneb kohanemisprogramm erinevatest teemapõhistest koolitusmoodulitest ja algtaseme keeleõppest.

"Kõige populaarsemaks koolituseks on osutunud algtaseme eesti keele õpe, samuti baasmooduli ning töö- ja ettevõtluse mooduli koolitused," ütles siseministeeriumi kodakondsus- ja rändepoliitika osakonnajuhataja asetäitja Birgit Lüüs.

Koolitused on suunatud kõikidele alla viie aasta Eestis seaduslikult elanud välismaalastele, kellele on antud tähtajaline elamisluba või kes on omandanud Eestis tähtajalise elamisõiguse. "Need inimesed nii Euroopa Liidust kui ka väljastpoolt on tulnud Eestisse eelkõige õppima, tööle, aga ka pererändega," lisas Lüüs.

PPA suunab uussisserändajaid kohanemisprogrammis osalema alates augustist. Käesoleva nädala alguseks oli kohanemisprogrammi koolitustele registreerunud 255 välismaalast.

Kohanemisprogrammi rahastab Euroopa Liit Euroopa Sotsiaalfondi ning Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifondi kaudu, ja siseministeerium.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: