Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ametiühingud võtsid lepitaja pakkumise vastu, alampalk kerkib 430 euroni

{{1444708875000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Ametiühingute keskliidu juhatus toetas täna riikliku lepitaja pakkumist, mille kohaselt moodustab töötasu alammäär 430 eurot 2016. aastal ja 470 eurot 2017. aastal.

Tööandjate keskliit teatas juba möödunud nädalal, et toetab riikliku lepitaja Henn Pärna viimast pakkumist. Millal alampalga kokkuleppe alla kirjutatakse, selgub nädala jooksul. Alampalk on praegu 390 eurot kuus.

Lepitaja esimene pakkumine oli alampalga 10 euro võrra suurem tõus tulevaks aastaks ehk 440 eurot ja ületulevaks aastaks kümme eurot vähem ehk 460 eurot. Selle pakkumise lükkasid tööandjad ja ametiühingud tagasi.

Ametiühingute keskliidu juhataja Peep Peterson ütles ERR-i raadiouudistele, et riikliku lepitaja viimane pakkumine võeti vastu seetõttu, et sel aastal poleks ilmselt paremat pakkumist enam esitatud.

Peterson möönis, et kuigi 2017. aastal jõuatakse lõpuks üsna lähedale tasemele, kus alampalk moodustab vähemalt 40%, on see jätkuvalt allpool suhtelist vaesuspiiri. "Seega me peame jätkama palgasurvet sektorites,“ märkis Peterson.

Tema sõnul tegi ametiühingute juhatus ka rea ettepanekuid, kuidas tagada palgakasvu jätkusuutlikkus tulevikus – tuleks moodustada kolmepoolne valitsuskomisjon, mis käsitleks tööturu sõlmprobleeme, kaaluda erinevate trahvi-, tasu- ja maksumäärade lahtisidumist töötasu alammäärast ning parandada riiklikku statistikat alampalga kohta, et erinevad hinnangud miinimumpalga saajate kohta ei erineks nii olulisel määral.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: