Riigikogu vanematekogu vaeb kuluhüvitiste süsteemi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikogu vanematekogu vaeb homme kuluhüvitiste süsteemi, et lõpetada võimalik kuluhüvitistega skeemitamine.

Eesti Päevaleht kirjutab, et nii mõnigi riigikogulane loodab, et kuluhüvitiste korra muutmise lahendus võiks olla palga tõstmine.

Leitakse, et senine kuluhüvitis, mis on 30 protsenti palgast, tuleks hoopis palgale lisada ning see teeks lõpu aruandlusele ning ajakirjanduse ja avalikkuse tähelepanule.

Kui riigikogu vanematekogu otsustaks kuluhüvitised täiesti koatada, suureneks parlamendi lihtliikme palk 30 protsenti, mis tähendab, et riigikogu lihtliikme brutopalk oleks edaspidi 5647 eurot ehk suurem kui praegune riigikogu esimehe töötasu.

Endise riigikogu liikme, praeguse suhtekorraldfusfirma META kommunikatsioonieksperdi Ott Lumi sõnul ei oleks kuluhüvitiste kaotamine adekvaatne lahendus.

"Palk on tasu töö eest, hüvitis on ette nähtud tööga seotud kulutuste katmiseks," tõdes ta ning leidis, et üheks võimaluseks oleks see, kui riigikogu suudab ise jõuliselt süsteemi administreerida ja öelda, mis on lubatud ja mis mitte.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: