Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod ja video: Tallinnas toimus immigratsioonivastane meeleavaldus

{{1444813485000 | amCalendar}}

Toompeal ja mitmel pool mujal Tallinnas toimus täna immigratsioonivastane meeleavaldus, mille oluline sõnum on korraldajate sõnul see, et Eesti riigipiir peab olema kaitstud.

Mitukümmend protesteerijat kogunes kell 11 Tallinnas Saksmaa saatkonna juurde, kus Rahva Ühtsuse Erakonna juht Kristiina Ojuland luges ette avaliku kirja, mis saadetakse Saksamaa liidukantslerile Angela Merkelile, Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile ja Euroopa Liidu valitsustele, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Avalikus kirjas palutakse peatada avatud uste poliitika ja öeldakse, et praegune olukord meenutab 1940. aastat, mil Eesti inkorporeeriti Nõukogude Liitu ja ühtegi püssipauku ei lastud.

"Nõukogude režiimi migratsioonipoliitika tõttu on 28 protsenti meie elanikkonnast mitte-eestlased, nüüd planeerite teie uut genotsiidi Eesti rahva vastu," kõneles Ojuland.

Saksamaa saatkonna juurest liikusid miitingulised tõrvikutega rongkäigus Toompeale, kõige ees sõitis kollasesse rõivastunud laulja Joel Steinfeldt.

Lossi platsil oli meeleavaldajaid juba mõnisada. EKRE esimees Mart Helme ütles kõnes, et meeleavaldajad ei soovi, et Eesti muutub islamivabariigiks ja et Reformierakond aitab tänavatele tuua kultuurisõda.

Ta lisas, et tegelikult on tänane meeleavaldus nagu kihiline pirukas.

"See on vimm, mis on jäänud sisse kooseluseaduse jõhkrast läbisurumisest, mille käigus Eesti rahvast, Eesti rahva enamust jälle mõnitati, herjati nii Kadriorust, Stenbocki majast kui ka ajakirjade toimetustest," rääkis Helme.

Meeleavaldajad kandsid pagulaste vastaste sõnumitega plakateid ja ütlesid, et tahaksid, et Eestis elaks Eesti rahva ja et põgenikke tuleks aidata nende kodumaal, mitte neid siia tuua.

"Kahjuks nende hulgas vähemus on sõjapõgenikud, enamus on siiski lihtsalt majandusimmigrandid ja mingit põhjust ei ole toetada neid kõrgemate summadega, mis makstakse oma inimestele, kes abi vajavad," selgitas Annika Soots.

"Me tahaksime omal maal elada ikka Eesti rahvana, mitte ärasegatud ja muundatud inimestena, rahvana," sõnas Indrek Särg.

"Ma tulin siia selleks, et väljendada oma meelsust, et tuleb korraldada referendum, sest pagulasküsimus on saanud üliteravaks," märkis Piret Smagar.

Kella 20 ajal liikusid meeleavaldajad Toomepealt Raekoja platsile, kus miiting lõpetati rivistuse ja küünalde süütamisega. Samas on ürituse kavasse märgitud, et "juhul kui inimestel on püsivust ja jaksu, jääme hommikuni".  

Terve päeva kestnud miitingul nõutakse, et riiklikult tähtis küsimus nagu immigratsioon, peab olema ja jääma meie enda kontrolli alla, vahendasid ERR-i teleuudised.

Meeleavaldust korraldas Sihtasutus Euroopa Rahvusrinne, oma panuse andsid erinevad Facebooki kommuunid, Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) ning Rahva Ühtsuse Erakond (RÜE).

ETV saade "Ringvaade" käis Toompeal uurimas, miks meeleavaldusel käinud inimesed immigrante pelgavad:

 

Toimetaja: Allan Rajavee, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: