Venemaal mõisteti väidetav Ukraina spioon kuueks aastaks vangi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Trellitatud ruum Moskva linnakohtus
Trellitatud ruum Moskva linnakohtus Autor/allikas: TASS/Scanpix

Moskva linnakohus mõistis täna Ukraina tehase Znamja endise direktori, 73-aastase Juri Sološenko Ukraina kasuks spioneerimise eest kuueks aastaks range režiimiga kolooniasse.

Kohus Sološenko üle oli kinnine. Süüdimõistetu advokaat Gennadi Blohhin ütles pärast kohtuotsuse teatavakstegemist, et tema kaitsealune tunnistas täielikult oma süüd, vahendas Interfaks.

Sološenko poeg rääkis uudisteagentuurile, et tema isa arreteeriti 2014. aasta augustis, kui ta oli sõitnud Moskvasse seadmete ostu ja müüki arutama.

"Kõik teavad, et tema "vedas sisse" tuttav, kellega ta koostööd tegi ja keda usaldas. Minu isa on kaitsetööstuses töötanud 50 aastat. Tal olid olemas kontaktid, nii et ka siis, kui ta oli pensionil, pöörduti tema poole küll ühelt, küll teiselt poolt. Ettevõte, milles ta töötas, püssis ju Venemaa tellimuste arvel: sõltumatuse ajal ei tulnud ühtki riiklikku tellimust. Nii et midagi salajast ei meil ega ka venemaalastel ei olnud - see oli ühtne süsteem," rääkis Oleksandr Sološenko.

"Ja süüdistus spionaažis - see on lihtsalt absurdne. Selget arusaamist, miks isa arreteeriti, ei ole kellelgi. Variandid on: on vaja "spioone" ja on vaja kõmulisi kohtuasju," lisas ta.

Poltaavas asuv riigiettevõte Znamja, mida Juri Sološenko juhtis 20 aastat, tootis elektronseadmeid õhutõrjevahendite jaoks. 2012. aastal läks tehas pankrotti.

Venemaa föderaalse julgeolekuteenistuse (FSB) pressikeskuses öeldi Interfaksile, et Juri Sološenko üritas ebaseaduslikult omandada seniitraketikompleksi S-300 salastatud detaile, tegutsedes Ukraina riigiettevõtte Tehas Generaator ja korporatsiooni "Ukraina Taevas" nimel. Osad, mida ta osta tahtis, olid ette nähtud Ukraina õhutõrjevahendite taastamiseks, on FSB teates öeldud.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: