Euroopa Komisjon: liikmesriigid ei täida oma kohustusi seoses immigratsioonikriisiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Вице-президент Европейскоой комиссии Франс Тиммерманс на пресс-конференции 14.10.2015 г.
Вице-президент Европейскоой комиссии Франс Тиммерманс на пресс-конференции 14.10.2015 г. Autor/allikas: Фото: AFP/Scanpix

Euroopa Komisjon teatas, et enamik Euroopa Liidu liikmesriike ei ole seniajani täitnud oma kohustusi kooskõlas immigratsioonikriisiga tegelemise plaaniga.

Enamik EL-i liikmesriike ei ole deklareerinud oma sissemakseid väljaspool EL-i territooriumi asuvate pagulaste toetusfondi. Samuti ei ole valitsused delegeerinud eksperte, kes peavad osalema EL-i piiride valvamisel. Seda on öeldud Euroopa Komisjoni raportis, mis avaldati täna vahetult enne homme toimuvat tippkohtumist, mis on pühendatud immigratsioonikriisile, vahendasid välisagentuurid.

"Me tahame, et riigid vastaksid võimalikult kiiresti üleskutsele delegeerida umbes 1000 eksperti, kes osalevad pagulaste registreerimispunktide töös," rääkis pressikonverentsil Euroopa Komisjoni esimene asepresident Frans Timmermans.

Praeguseks on ainult kuus EL-i liikmesriiki (belgia, Tšehhi, Leedu, Portugal, Rumeenia ja Rootsi) kohustunud saatma kokku 48 inimest tegema koostööd EL-i piirivalveagentuuriga Frontex. Kokku peavad EL-i riigid andma Frontexile 775 töötajat.

Parem ei ole olukord nende pagulaste toetamisel, kes asuvad laagrites väljaspool EL-i territooriumi. Vajalikust 500 miljonist eurost on riigid teatanud valmidusest anda vaid 8 miljonit eurot. Ainult Saksamaa, Luksemburg ja Hispaania on teinud makse Aafrikas asuvate pagulaste abistamisfondi.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: