Ungari sulgeb südaööst piiri Horvaatiaga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1445004707000 | amCalendar}}
Horvaatiasse saabunud migrandid liikumas Ungari piiri poole.
Horvaatiasse saabunud migrandid liikumas Ungari piiri poole. Autor/allikas: Laszlo Balogh/Reuters/Scanpix

Ungari sulgeb pärast eelolevat südaööd piiri Horvaatiaga, et peatada tuhandete migrantide vool riiki, teatas Ungari välisminister Peter Szijjarto pärast kohtumist riikliku julgeoleku kabinetiga.

Szijjarto ütles, et Euroopa Liidu liidrid ei suutnud otsustada ühise jõu loomise üle Kreeka piiride kaitsmiseks. Tema sõnul on selge, et Ungari pidi kaitsma Schengeni välispiire, vahendas Reuters.

"Seetõttu otsustas riikliku julgeoleku kabinet, et alates keskööst jõustab Ungari täielikult Schengeni reeglid piiril Horvaatiaga," ütles ta ajakirjanikele.

Ministri sõnul teavitas Ungari otsusest Horvaatiat, Sloveeniat, Poolat, Slovakkiat, Austriat ja Saksamaad.

Ta lisas, et migrandid saavad esitada varjupaigataotlusi kahes transiidipiirkonnas, mis seatakse üles Horvaatia piirile. Migrantide liikumine saab toimuda ainult läbi ametlike piiriületuspunktide.

Peaminister Viktor Orbani valitsus on lubanud kaitsta Ungari piire ja Euroopa Liidu välispiire migrantide eest. Orban on immigratsiooni tugev vastane ja lubas kaitsta Ungarit ja selle kristlikke väärtusi.

Pärast piiri sulgemist, suunduvad migrandid Sloveenia poole või jäävad Horvaatiasse, mille võimud on juba praegu raskustes suure hulga saabunutega.

Viimastel nädalatel on iga päev üle Horvaatia piiri saabunud 5000 kuni 8000 migranti, kes omakorda on edasi transporditud Austria piiri äärde. Nüüd peatub ka see. Enamik läbi Balkanimaade liikuvatest migrantidest püüavad jõuda Saksamaale.

Ungari ehitas piirile Horvaatiaga terasaia, et takistada migrantide teekonda. Samasugune tara on püstitatud ka piirile Serbiaga.

Horvaatial on Sloveeniaga ühine plaan

Horvaatia valitsuse pressiesindaja teatas, et riik on leppinud Sloveeniaga kokku plaanis, kuidas migrantidevooga tegeleda. Plaan rakendub, kui Ungari sulgeb piiri Horvaatiaga.

"Horvaatia peaminister Zoran Milanovic on ühenduses oma Sloveenia ametivenna Miro Cerariga. Horvaatia valitsusel on juba Sloveeniaga kokkulepitud plaan. Kui Ungari sulgeb piiri, alustab Horvaatia selle plaani täitmist koostöös Sloveeniaga," ütles pressiesindaja.

Ta ei täpsustanud, milles plaan seisneb.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: