ÜRO ärgitab Euroopa Liitu põgenike registreerimist ja laialijagamist kiirendama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Liit peab jätkuva põgenikevoolu tõttu kiiremas korras rajama Kreekasse ja Itaaliasse hästi toimivad vastuvõtu- ja registreerimiskeskused ning jagama põgenikud enne talve saabumist liikmesmaade vahel laiali, teatas ÜRO põgenike ülemvoliniku ametkond (UNHCR).

Tänavu on üle Vahemere Euroopasse saabunud üle 591 000 põgeniku, kellest 450 000 tuli Kreekasse. Käesoleva nädala jooksul on Lebose saarele iga päev saabunud koguni 85 paati põgenikega, vahendas Reuters.

UNHCR-i pressiesindaja Adrian Edwardsi sõnul ei ole veel täpselt teada, mis on viimasel ajal põgenikevoolu suurendanud. "See võib olla ajutine ilma paranemine, kiirustamine saabuva talve eel ning kartus, et Euroopa võib varsti oma piirid sulgeda," rääkis Edwards.

Ta märkis, et UNHCR pidi neljapäeval Lesbose saare registreerimiskeskuses puhkenud vägivalla tõttu oma töötajad evakueerima.

Pressiesindaja sõnul ei suuda Kreekas, Sitsiilias ja mujal Lõuna-Euroopas asuvad keskused arvukate põgenikega toime tulla.

Mõni nädal tagasi jõuti ELis kokkuleppele 160 000 Euroopasse saabunud põgeniku, peamiselt süürlaste ja eritrealaste laiali jaotamises 28 liikmesmaa vahel. Esimesed 19 eritrealast toimetati eelmisel nädalal Itaaliast Rootsi.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: