EL võib assotsieerumisleppe jõustumise Ukrainaga edasi lükata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Liidu lipud Euroopa Komisjoni peahoone juures Brüsselis
Euroopa Liidu lipud Euroopa Komisjoni peahoone juures Brüsselis Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Euroopa diplomaadid on öelnud, et Ukraina ja Euroopa Liidu vahelise vabakaubandustsooni lepingu jõustumine võidakse Moskva survel uuesti edasi lükata.

Sellest teatasid Poola Raadio ja Brüsseli diplomaatiliste ringkondade allikad, vahendas Poola Raadio uudisteportaal.

Ukraina ja EL-i assotsieerumisleppe majandusosa vastuvõtmist lükatakse edasi Moskva survel ning plaani kohaselt peab see jõustuma 2016. aasta jaanuaris. Kuid nagu kinnitavad Euroopa diplomaadid, kardetakse praegu, et nimetatud ajal see ei toimu.

Brüsselis toonitatakse, et probleemiks ei ole ainult Hollandi rahvahääletus selles küsimuses, vaid ka asjaolu, et Belgia, kreeka ja Küprose parlament ei ole lepet ratifitseerinud. Järjekordselt võib teele ette seista Venemaa, kes blokeeris vabakaubandustsooni lepingu möödunud aastal.

"Kui pärast leppe [Ukraina ja EL-i vahelise assotsieerumisleppe - toim] majandusosa jõustumist näeb Venemaa selles jätkuvalt ohtu ja blokeerib täielikult kaubanduse Ukrainaga, ei ole EL suuteline Kiievile finantsabi osutama," tunnistasid diplomaadid.

Sel kombel kinnitatakse Euroopa diplomaatide mitteametlikes kõnelustes, et ainus väljapääs olukorrast on Ukraina ja EL-i vabakaubandustsooni lepingu jõustumise tähtaja edasilükkamine.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: