Moskva uus protestiliikumine pole rahul Eestist pärit transpordiameti juhiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: RIA Novosti/Scanpix

Moskvas on tekkinud uus protestiliikumine: rahulolematus linna transpordiameti plaaniga kehtestada tasuline parkimine lisaks kesklinnale ka magalarajoonides. Rahvas usub, et idee taga on linna transpordiameti juht, Eestist pärit Maksim Liksutov.

Moskvalased on vihased, et lisaks tasulisele parkimisele kesklinnas soovib linnavalitsus nüüd kehtestada parkimismaksu ka äärelinna magalarajoonides, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üle linna toimuvad protestiaktsioonid, kus rõhutatakse, et uus parkimistasu tähendaks, et lisaks üürile tuleks hakata maksma iga kuu suuri lisasummasid ka auto omamise eest.

"Meie võimud soovivad meilt võtta arusaamatuid andameid. Meile, Otradnoje ega Bibirevo rajooni, aga ka lähedalasuvate magalarajoonide elanikele seda lisakohustust vaja ei ole," ütles Moskva Bibirevo rajooni volikogu liige Dmitri Kuznetsov.

Moskvalased usuvad, et kogu linnas parkimise tasuliseks muutumise idee pärineb transpordiameti juhilt ja linnapea Sergei Sobjanini paremalt käelt, Eestist pärit Maksim Liksutovilt.

"Eestis võib-olla võib selliseid parkimistasusid kehtestada, aga meie elurajoonides mitte. Moskva on ikkagi maailmalinn. Võimud püüavad raha teha kõige abil. Nad võtavad vastu seadusi, mis on nende huvides. Varsti võetakse vastu ka seadus, et peame maksma õhu eest, mida hingame," teatas Moskva Otradnoje rajooni elanik Violetta.

ERR-i korrespondent Neeme Raud kirjeldas olukorda Moskvast nii: "Kui miitingul osalejad kuulevad, et oleme Eestist, on neil meile väga lühike sõnum: palun võtke Maksim Liksutov lihtsalt tagasi."

"Te teate paremini, kes oli Liksutov enne teie kodumaal. Te võite ilmselt ise mulle rääkida, kes ta oli. Ja ta keeldus sellest rahast, mida Eestis teenis ja sõitis siia. Ükski normaalne inimene ei vaheta mitmemiljonilisi sissetulekuid võimu vastu ilma, et ka sellega kaasneks hea sissetulek. Siin püüabki ta oma võimu abil raha teha – meie arvel. Seepärast palun: võtke oma kodanik, palun, tagasi," rääkis Moskva rajooni Aeroport volikogu liige Anton Tarasov.

Moskva transpordiametist, kuhu "Aktuaalne kaamera" uutele parkimisreeglitele selgituse saamiseks pöördus, ajakirjanikele ei vastatud.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: