Poola peaminister: Nord Stream 2 jääb tänu Euroopa energialiidule ehitamata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Poola peaminister Ewa Kopacz
Poola peaminister Ewa Kopacz Autor/allikas: AFP/Scanpix

Poola peaminister Ewa Kopacz ütles, et Euroopa energialiidu vastuseisu tõttu gaasijuhet Nord Stream 2 ei ehitata.

Kopacz (Kodanikuplatvorm) rääkis sellest eile parlamendivalimistel osalevate erakondade teledebatil, vahendas Poola Raadio uudisteportaal.

"Tänu sellele, et täna eksisteerib energialiit, milles Poolal on tähtis koht, gaasijuhet Nord Stream 2 ei ehitata," ütles Poola peaminister.

Tänavu märtsis kiideti Euroopa Liidu valitsusjuhtide poolt heaks ettepanek energialiidu loomiseks, millega tagataks gaasi ja elektri kättesaadavus mõistliku hinnaga.

Varem oli Kopacz süüdistanud enda oponente opositsiooniparteist Õigus ja Õiglus (PIS) selles, et nad ei suutnud 2006. aastal vastu seista Nord Stream 1 ehitamisele. PIS-i peaministrikandidaat Beata Szydło lükkas süüdistuse tagasi ja ütles, et tema partei protestis gaasijuhtme ehituse vastu.

Varem on Poolas juba öeldud, et Nord Stream 2 ehitamine on vastuolus Euroopa Liidu energiapoliitikaga ning et Poola püstitab küsimuse selle rajamise otstarbekusest.

Venemaa gaasimonopol Gazprom allkirjastas 4. septembril mitme suure lääne energiafirmaga aktsionäride leppe Nord Stream 2 ehitamiseks.

Euroopa komisjon kavatseb kontrollida Nord Stream 2 ehitamise vastavust EL-i seadustele.

Nord Streami käikulaskmine on osa Venemaa gaasimonopoli projektist, millega tahetakse loobuda Ukraina transiidist.

Poola parlamendivalimised on 25. oktoobril.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: