Piirangute alla jäänud baarid plaanivad Tallinna linna kohtusse kaevata ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1445606641000 | amCalendar}}

Tallinna vanalinna kümme baari, mille suhtes Tallinna linnavalitsus alkoholimüügi- ning lahtiolekuajapiirngud kehtestas, plaanivad linna kohtusse kaevata.

Nimeta baari omaniku Nimeta Management OÜ juhatuse liige Vallo Palvadre ütles ERR-i uudisteportaalile, et kohtusse pöördumine otsustatakse järgmisel nädalal.

"Eks me järgmisel nädalal kohtume kõigi nende kümne baari esindajaga. Suure tõenäosusega meil midagi muud üle ei jää, kui me peame kohtu poole pöörduma," lausus Palvadre.

"Kui me hagiga läheme, siis me läheme koos. On juriidiline nüanss, kas 10 baari esitavad hagi koos või tuleb 10 hagi 10 baari poolt," lisas ta.

"Me leiame, et see on ebavõrdne kohtlemine. Eesti vabariigi ettevõtlus on püha. Ei saa öelda niimoodi, et need 10 baari tuleb mingisugustel asjaoludel sulgeda kell 12 või kell 1 öösel ja kõrval asuv baar võib hommikuni välja pidu pidada," ütles Palvadre.

Palvadre märkis, et kõiki Tallinna baare või toitlustusettevõtteid tuleks ikkagi ühtse mõõdupuuga kohelda.

"Me oleme viimase kahe aasta jooksul Suur-Karja tänava avaliku korra tagamisse panustanud. Reedeti ja laupäeviti on meie baaride poolt palgatud eraturvafirma. Me leiame, et kord on kahe viimase aastaga oluliselt paranenud," rõhutas ta.

Samas märkis Palvadre, et täna hommikul ei olnud linnavalitsuse korraldus veel temani jõudnud ning eilse õhtu seisuga ei olnud ka teiste baaride esindajad seda kätte saanud.

Tallinna linnavalitsus kehtestab kümnele vanalinnas tegutsevale meelelahutuskohale majandustegevuse ja ka lahtiolekuaja piirangud. Alkoholiga kauplemise aega piiratakse öösel kella 12-st. Öödel vastu laupäeva ja pühapäeva kella 1-st. Samuti peavad baarid ajaliselt tund hiljem lõpetama klientide teenindamise. Mõlema piirangu lõppaeg saabub kell 5 öösel. S.t.et kell 5 on ettevõtjal soovi korral taas õigus müüa nii alkoholi kui ka toitu. Piirangud hakkavad kehtima umbes kuu aja pärast.

Piirang puudutab järgmisi baare: Nimeta baar, Shooters, Route 13, Valli baar, Taco Express, Dubliner, Bayern & Bohmen Keller, St Patrick´s Bar ja Labor (kahel aadressil).

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: