ERR Moskvas | Venemaa aastavahetuse turism on languses ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Paljud venemaalased on varasematel aastatel käinud uut aastat vastu võtmas Eestis, kuid tänavugi on aastavahetuseks ida poolt saabujate arv oluliselt väiksem. Venemaa turismiametite liidu hinnangul on viimase kahe aasta jooksul aastavahetuseks välismaale sõitvate venemaalaste arv vähenenud viiekordselt ja tänavu sõidab aastavahetust piiri taha tähistama vaid 30 tuhat inimest.

Peterburis ja Moskvas sel nädalal toimunud ettevõtluse arendamise sihtasutuse (EAS) turismiseminaridel oli osalejaid arvukalt, sest Eesti on Venemaa reisikorraldajate hinnangul seni venemaalaste jaoks hinnatud reisisiht ja võrreldes Lääne-Euroopa riikidega ka rubla kursi langusele vaatamata suhteliselt taskukohane puhkuse veetmise koht, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ei ütleks, et Tallinn on väga kallis linn. Reisisihi valikul mängib rahaline moment muidugi rolli. Ja kõige tähtsam, et Eestisse võib sõita lühikesele tuurile. Kui soojematesse maadesse minnakse, siis ei sõideta sinna ju vaid neljaks-viieks ööks. Eestisse võib minna aga lühikesele reisile ja saada sealt kõik, mida hing ihaldab," rääkis Moskva turismifirma Buket Putešestvii direktor Marina Matvejeva.

Novosibirski turismifirma Makoš direktor Galina Persina selgitas, et Eestisse reisides ei ole keelebarjääri, samuti tekitavad Baltimaad paljudes nostalgiat.

"Eestis ei ole keelebarjääri, seda esiteks. Teiseks, paljudel meie vanustel või eakamatel inimestel on Baltikumi suhtes mingisugune nostalgia, seal käidi juba siis, kui oli Nõukogude Liit. Nooremad soovivad nüüd oma isade, vanaisade ja emade nostalgiat mõista. Ja üldse võin öelda, et eestlased on meile lähedasemad, omasemad kui näiteks Saksamaa või Austria," rääkis ta.

EAS-i turismiarenduskeskuse esindaja Agnia Nast kinnitas, et Vene turistid on Eestis teretulnud.

"Kuigi, jah, langus on, aga vaatamata sellele on kõik Eesti ettevõtted ootamas, toode on olemas, ja muidugi see hea toit, atmosfäär, jõulutunne ja külalislahkus," ütles Nast.

Venemaal äsja avaldatud uurimus selle kohta, kui palju reisiti möödunud suvel piiride taha, näitas, et vaid 8 protsenti venemaalastest käis puhkusel välismaal ja neist alla protsendi valis reisisihiks Balti riigid.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: