Liit: taksode vahetamiseks uuemate vastu on liiga vähe aega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Martin Dremljuga/ERR

Tallinna taksode park peab noorenema, sest linnavolikogu võttis eelmisel nädalal vastu määruse, mille kohaselt peab taksoteenust pakkuvate sõidukite heitmenorm järgmisest aastast vastama Euro5 standardile - see tähendab autosid alates aastast 2009. Eesti taksojuhtide liidu hinnangul on autode vahetamiseks aega antud liiga vähe.

Uue määruse kohaselt peab taksosõiduki heitmenorm vastama Euro5 standarditele alates 2016. aasta 1. maist. Abilinnapea Taavi Aas ütles "Aktuaalsele kaamerale", et vanemate kui 2009. aasta autodega sõitvatel taksojuhtidel, kes pakuvad teenust ametlikult, ei tohiks olla probleeme uue sõiduki liisimisel.

"Ma saan aru, et probleem ongi selles, et neil taksojuhtidel, kes osutavad teenust mustalt, kellel on pangale raske tõestada, et neil on regulaarne sissetulek, ongi raske saada liisingut," rääkis Aas.

Tartus on samuti samasisuline määrus vastu võetud ning see hakkas kehtima käesolevast kuust. Taavi Aas ütles, et Tallinnas anti taksojuhtidele niigi kauem aega - kuni järgmise aasta 1. maini.

Eurotakso esindaja Toomas Nõulik ütles, et nende firmas määrus probleeme ei tekita.

"Meil ei ole probleeme sellega. Meil taksojuhid teavad seda, juba kevadel oli teada, et see seadus tuleb. Nad valmistuvad ja kõik vahetavad," kinnitas ta.

Eesti taksojuhtide liidu juht Lembit Poolak aga kommenteeris, et investeeringud peab lõpp-kokkuvõttes tegema taksojuht ise ja nii suurte investeeringute tegemiseks on neile liiga vähe aega antud.

Tallinnas ei vasta Euro5 standarditele täna 1804 sõidukit.

"Paljude taksojuhtide sissetulek on elatusmiinimumi lähedal. /.../ Nende investeeringute tegemine on muidugi vajalik, sest elu läheb edasi, me tahame oma keskkonda hoida ju. Selles suhtes on liit kindlasti Tallinna linna ja volikogu otsusega põhimõtteliselt nõus, aga tähtajad peavad olema mõistlikud," rääkis Poolak.

Tegelikkuses aga ei pea kõik taksod olema välja vahetatud 1. maiks järgmisel aastal, vaid sõiduk peab vastama uutele normidele uue sõidukikaardi taotlemisel. Enamik väljastatud sõidukikaarte on väljastatud viieks aastaks ning vana kaardiga võib sõita selle kehtivusaja lõpuni.

Määrusega kehtestatakse taksoveoteenusele ka piirhinnad - sõidualustustasu maksimaalselt 5,50 eurot ja sõidukilomeetritasu maksimaalselt 1,10 eurot.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: