Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Viis kuriteokahtlustusega eksamineerijat lahkusid maanteeametist töölt

Kõik viis kuriteokahtlustuse saanud sõidueksami läbiviijat on tänaseks maanteeametis esitanud lahkumisavalduse ja nende töösuhe on lõpetatud.

Keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo pidas neljapäeval kinni viis maanteeameti liiklusregistri Tallinna büroo eksamineerijat, kellest nelja kahtlustatakse altkäemaksu võtmises ning üht altkäemaksu vahendamises. Lisaks peeti kinni veel kaks isikut, keda kahtlustatakse altkäemaksu vahendamises.

Neljapäeval kinni peetud liiklusregistri Tallinna büroo eksamineerijad võtsid sõidueksami eduka läbimise eest õpilastelt keskmiselt mõnisada eurot. Tallinna büroos töötas kokku kümme eksamineerijat, nende põhipalk oli eelmisel aastal 1075 eurot.

Maanteeameti peadirektor Priit Sauk kinnitas ERR-i uudisteportaalile, et nad on sõidueksamite vastuvõtmise ümber korraldanud ning kaasanud ka kolleege teistest regioonidest. Kõik inimesed, kes on omale sõidueksami aja kirja pannud, saavad selle ka sooritada, rõhutas ta.

"Menetluse käigus selgub, kui paljud inimesed on saanud juhiloa altkäemaksu andes. Selle selgitamine võtab aega," lausus Sauk ning lisas, et kuna menetlus alles käib, ei saa nad rääkida sellest, kuidas altkäemaksu võtmine käis.

Priit Sauk ütles Postimehele, et reedel kirjutasid lahkumisavalduse ka kaks keskastmejuhti, kui olid tunnistanud, et teadsid altkäemaksuskeemist. Need inimesed olid Põhja regiooni liiklusvaldkonna juht Aavo Sau ja Mustamäe teenindusbüroo juht Aivar Leid.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: