Tuleva aasta mais asub Praxise juhi kohale Kersti Kaljulaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kersti Kaljulaid
Kersti Kaljulaid Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Praxise uueks juhiks valiti Euroopa kontrollikoja liige Kersti Kaljulaid, senine juht Annika Uudelepp lahkub juhatusest lapsehoolduspuhkusele.

Kaljulaid on olnud enam kui kümme aastat Euroopa kontrollikoja liige ja tema mandaat kontrollikojas lõpeb mais 2016.

Tema ametisse asumine Praxise juhatuse esimehena on plaanitud mandaadi lõppemise järel pärast kontrollikojalt vastavasisulise kooskõlastuse saamist. Senini täidavad juhatuse ülesandeid juhatuse liikmed Katrin Pihor ja Laura Kirss.

„Praxist võib võrrelda WHO või Maailmapangaga oma sõltumatuselt, kuid ta on Eesti asjus pädevam,“ märkis Kaljulaid ja lisas, et mõttekoja edasine areng peab põhinema organisatsiooni juba loodud tugevustel.

„Praxise roll on olla teaduslikel uuringutel põhinevate teadmiste levitamise turuliider, loomulik ühenduslüli Eesti teadlaste ning era- , avaliku ja vabasektori vahel,“ tõdes Kaljulaid.

Uue juhatuse esimehe valimiseks korraldati avalik konkurss, konkursi tulemused kinnitas ühehäälselt Praxise nõukogu, kuhu kuuluvad Triinu Tombak, Sten Tamkivi, Daniel Vaarik, Ene-Margit Tiit, Karsten Staehr ja Kadi Lambot.

Sihtasutus Poliitikauuringute Keskus Praxis on kodanikualgatuslik, sõltumatu ja avalikes huvides tegutsev mõttekoda.

Praxis loodi 2000. aastal ning on nüüdseks arenenud Kesk- ja Ida-Euroopa üheks suurimaks sotsiaal-majanduslike teemade mõttekojaks.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: