Tamsalu vald loodab võimupöördega lõpetada kaheaastase seisaku ({{commentsTotal}})

.
. Autor/allikas: Ants Liigus/Pärnu Postimees/Scanpix

Kaks aastat võimumänge harrastanud Lääne-Virumaa valla Tamsalu volikogu võttis eile õhtul maha volikogu esimehe Vardo Arusaare ja nimetas ametisse uue vallavanema Riho Telli. Verevahetusest hoolimata usuvad vallavolikogu liikmed, et paigalseis valla juhtimises lõpeb alles pärast järgmisi kohalike volikogude valimisi.

Äsja kümneaastaseks saanud Tamsalu valla volikogus on 17 liiget. Kaks aastat tagasi võimule saades moodustasid koalitsiooni valimisliit Tamsalu Vald ja Keskerakond, tänaseks on koalitsiooni ja opositsiooni piirid nii hägustunud, et volinikel endilgi on raske öelda, mis seis parajasaju on.

Septembris kaotas koha umbusaldatud vallavanem Toomas Uudeberg, eile sunniti volikogu esimehe kohalt lahkuma Vardo Arusaar. Kuid positiivne on siiski see et volikogu häälteenamusega sai eile õhtul paika uus vallavanem Riho Tell.

Tamsalu vallavolikogu liige Rein Lall rääkis ERR-i raadiouudistele, et vallas ei ole ligi kaks aastat olnud tugevat koostööd, kuid nüüd on võimalus muutustele. "Me väga sügavalt loodame seda," lausus Lall.

Vallavanemat valides eelistas volikogu uuele tulijale, Vahur Luhtsalule siiski vana olijat, enne abivallavanema rollis olnud Riho Telli. "Et kaheks aastaks tuleks uus mees, kes veel pool aastat sellest ajast õpib - see oleks võib-olla [talle] liig olnud," põhjendas Lall volikogu otsust.

Lalli sõnul oli volikogu esimehe väljavahetamine möödapääsmatu, sest koostöö tegemine oli pea võimatu.

Andrus Freienthal oli aga üks volikogu liige, kes kritiseeris Riho Telli. "Kasutada valla antud töövahendeid, autot ning tegeleda töö ajal oma perega - see ei ole ju aus ega korrektne," märkis Freienthal. Tema hinnangul on nüüd kindlasti lihtsam vallavalitsusel tööd teha, kuid volikogus ei parane olukord enne järgmisi valimisi, sest isiksustevahelised vastuolud on liiga suured.

Vastvalitud vallavanem Riho Tell rääkis, et uues ametis on ta prioriteet luua koostöö vallavalitsuse ja volikogu vahel. See, et viimased kaks aastat on valla juhtimine madalseisus, on ka Telli hinnangul suuresti tingitud inimestevahelisest vastuoludest.

Tell ei laida maha plaani, et tema vastaskandidaat Luhtsalu võiks saada tööd Tamsalu abivallavanemana. Pikematest plaanidest isiklikus plaanis ei tahtnud Tell veel rääkida, sest kaks aastat on prognoosimiseks tema sõnul liiga pikk aeg.

"Katsun päev korraga tööd teha. Tõenäoliselt kahe aasta pärast ei ole enam Tamsalu valda, on ilmselt midagi suuremat. Jätkusuutlik omavalitsus peaks olema vähemalt 10 000 või enam elanikku," ütles Tell.

Tamsalu vallas elab möödunud aasta esimese jaanuari seisuga 3992 inimest.

Toimetaja: Greete PalmisteHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: