Margus Murakas: vahe naast- ja lamellrehvi pidamises on väiksem, kui juhid arvavad

Foto: Valgamaalane/Scanpix

Rallilegend Margus Murakas ütles "Terevisioonis", et naast- ja lamellrehvide teel pidamise vahe on väiksem, kui juhid arvavad.

"Rehvivalik algab peale auto kasutamisest. Kes, kui palju ja kus sõidab, millised on vajadused. Kindlasti aitab rehvimüüja seda otsust teha," ütles Murakas saates.

Saatejuht Katrin Viirpalu küsis, et kui juht sõidab nii maal kui ka linnas, siis milline peaks olema valik.

Murakas märkis, et selliseid autosid on siiski vähe. "Pigem on kas linnaautod või maaautod. Kui juht teab seda, et temale talv tähendab 85 protsenti märga asfalti, siis ka selle järgi tuleb oma otsus teha," sõnas Murakas.

Ta lisas, et kindlasti on abi ka erinevatest rehvitestidest, kus rehvide erinevad omadused välja tuuakse. "Võibolla see rehvitesti lõpptulemus ei ole nii oluline, kui sealt välja otsida omale sobilikud tingimused ja vastavalt nendele proovida iseenda jaoks otsus teha."

Lamell- ja naastrehvi vastasseisust rääkides tõdes Murakas, et see on puhtalt harjumuse küsimus. Siiski osutas ta, et lamellrehvi osakaal rehvimüügis suureneb igal aastal. Ta arvas, et põhjus võib olla juhtide teadlikkuse tõusus või viimasel ajal olematutes talvedes.

Samas tunnistas ta, et jää- ja lumeoludes on naastrehvi pidamine loomulikult parem kui lamellrehvi pidamine, ent see vahe on väiksem, kui auto kasutajad eeldavad.

"Ma ise tegin enda jaoks kunagi aastaid tagasi võrdlustesti järvejääl sõites naastude ja lamellidega. Kui ringi vahe oli umbes paar sekundit, siis sain aru, et tegelikult see vahe on olematu," rääkis Murakas. Lamelli eelis on samas ka see, et nendega saab sõita aastaringselt.

"Peadki mõtlema auto kasutajana, et kui palju ma sellistele tingimustele satun," sõnas Murakas.

Küsimusele, kas naastrehvid rikuvad meie teed ära, vastas Murakas, et see teema ei ole enam nii terav nagu ta kunagi oli sest ka naastrehvid muutuvad kergemaks ja kvaliteetsemaks.

Eestis on talverehvide kasutamine kohustuslik 1. detsembrist. Naastrehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Lamellrehvidega on lubatud liigelda kogu aasta jooksul. Erandina võib talviste tee- ja ilmastikuolude esinemise korral naastrehve kasutada 1. oktoobrist kuni 30. aprillini.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: