Superbus sai maanteeametilt viimaks liiniloa ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1446196210000 | amCalendar}}
Foto: Martin Dremljuga/ERR

Maanteeamet kinnitas, et tänasega on välja antud esimesed uue ühistranspordi seaduse järgi koostatud busside liiniload. Teiste seas anti Eesti-sisesteks vedudeks luba ka Šoti odavbussifirmale Superbus.

Uus ühistranspordiseadus hakkas kehtima oktoobri alguses. Üks peamisi uuendusi oli ühistranspordituru vabastamine liigsetest konkurentsipiirangutest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uute liinilubade jagamisega võib maanteeamet täna ametlikult öelda, et uus seadus on edukalt rakendunud.

"Inimestel kindlasti tekib suurem valikuvõimalus, kellega ta sõidab ja millega ta sõidab ning samas see sunnib ka vedajaid rohkem pingutama oma reisijate nimel," ütles maanteeameti ühistranspordi osakonna juhataja Kirke Williams.

14. detsembril teeb oma esimese Eesti-sisese sõidu välismaise taustaga SuperBus. See odavbussifirma hakkab iga päev sõitma Tallinnast kuus korda edasi-tagasi Tartu, kolm korda Narva ja viis korda Pärnu suunal. Algselt pidid bussiliinid käivituma juba tänavu juulis, kuid ettevõte ei saanud ametilt korduvalt liinilubasid põhjendusel, et nende väljumisajad kattusid juba olemasolevate väljumistega.

Ettevõttel on enne liinide avamist vaja teha veel viimased ettevalmistused.

"Meil hakkab olema 28 väljumist päevas. Meil on Eestis juba kaheksa kahekordset bussi, seega meie fookus on palgata bussijuhid. Sellise bussipargi jaoks on vaja 25-30 bussijuhti," ütles SuperBusi tegevjuht Lauri Helke.

Eesti üks seni suuremaid bussivedajaid LuxExpress tervitab samuti uue seadusega antud võimalusi. Konkurents aitab ettevõtte sõnul kaasa bussireisimise ja ühistranspordi populariseerimisele.

"Ka meie saame lõpuks oma toodet ja sõiduplaani täiendada ja edasi arendada. Ma arvan, et viimased aasta aega on meie kõige suurem mure olnud see, et see liinilubade väljastamise kord oli väga jäik," rääkis LuxEkspress Grupi juhatuse esimees Hannes Saarpuu.

SuperBusile võimaldas liiniload väljastada asjaolu, et erinevalt sarnasel ajal väljuvatest ekspressbussidest, teevad firma bussid kõigil liinidel vahepeatusi ka väikestes asulates.

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: