Lehis ei kirjutaks paremat maksulaekumist vaid 1000-euroste arvete deklareerimise arvele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Lasse Lehis
Lasse Lehis Autor/allikas: ERR

Kui maksuameti juht Marek Helm paneb parema käibemaksulaekumise peamiselt 1000-euroste arvete deklareerimiskohustuse arvele, siis maksumaksjate liidu juhatusse kuuluv Lasse Lehis selles nii veendunud pole.

Helm ütles Eesti Päevalehele, et käibemaksu laekumise näitajad valmistavad talle heameelt ja isegi üllatavad: "Eelmise aastaga võrreldes pole käive kasvanud, kuid käibemaksu laekub 11–12% paremini."

Eriti meeldib Helmile võrrelda tänavust aastat 2013. aastaga, mis oli viimane täisaasta, kus üle tuhandeeuroseid arveid ei deklareeritud.

„Kui võrrelda 2013. ja selle aasta laekumiste taset, siis on lisalaekumine olnud 263 miljonit eurot ehk 21% rohkem. Näidake, kus on Eesti ettevõtete lisandväärtus nii palju kasvanud," ütles Helm.

Maksumaksjate liidu juhatuse liige Lasse Lehis ütles Vikerraadiole, et tema jaoks on siiski küsimärk see, kui palju paremast käibemaksulaekumisest on seotud sellega, et majandusel lähebki paremini.

"Mina seda ei oska öelda, aga mul oleks hea meel, kui keegi, kes valdab piisavalt andmeid, püüaks seda välja arvutada," märkis Lehis.

"Ei saa nõustuda ega soovi diskuteerida nendega, kes jätavad selle poole üldse ära. Ütlevad, et 1000-euroste arvete deklareerimine on selle tõusu taga. See on kuskil kahe vahel, aga mul ei ole andmeid," lisas ta.

Lasse Lehise jaoks on vastuseta ka küsimus, mis hinnaga uus korraldus saavutati ja kas see koorem oli ikka õigustatud, mis ettevõtete kraesse lükati.

Käibemaksudeklaratsiooni lisa kehtestamisega 2014. aasta juulist esitavad käibemaksukohustuslased ostjate ja müüjate lõikes arvete andmed, kui konkreetse tehingupartneri arve või arvete kogusumma on vähemalt 1000 eurot ilma käibemaksuta. Maksu- ja tolliamet kogub infot ainult arvete kohta, tehingute sisu esitama ei pea.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: