Paet Gruusia parlamendisaadikule: riigi senised pingutused EL-i suunal on ohus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gruusia peaminister Irakli Garibašvili.
Gruusia peaminister Irakli Garibašvili. Autor/allikas: RIA Novosti/Scanpix

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet ütles Strasbourgis kohtumisel Gruusia parlamendi väliskomisjoni esimehe Tedo Japaridzega, et viimased arengud Gruusia sisepoliitikas on väga murettekitavad ning seavad ohtu riigi senised pingutused Euroopa Liidu suunal ja muudavad küsitavaks õiglaste parlamendivalimiste läbiviimise.

"Vaatamata heale uudisele, et Gruusia on teinud edusamme Euroopa Liidu ja Gruusia assotsieerimiskava rakendamisel, seavad viimased arengud Gruusias ohtu riigi stabiilsuse ja demokraatia. Näiteks on ajakirjandusvabaduse ja lähenevate parlamendivalimiste seisukohalt murettekitavaks riigi tegevus telekanali Rustavi 2 ülevõtmisel," ütles Paet.

Paeti hinnangul on küsitav trend Gruusia endiste riigijuhtide kinnipidamised ja süüdimõistmised, mis on puudutanud nii endist peaministrit kui presidenti, aga ka kaitseministrit ja Tbilisi endist linnapead. "Teated sagedasest eelvangistuse kuritarvitamisest ja süütuse presumptsiooni rikkumistest on murettekitavad," märkis ta.

Eurosaadik lisas, et soovib Gruusia selget demokraatlikku arengut ja lähenemist Euroopa Liidule ning seetõttu on oluline pöörata sõprade kriitikale tõsist tähelepanu.

Paet rõhutas, et Euroopa Komisjon ja Euroopa välisteenistus peavad arenguid Gruusias tähelepanelikult jälgima. "Gruusia valitsuselt ootame õiglaste parlamendivalimiste tagamist ja EL-i suunal liikumise jätkamist," lisas ta.

Esmaspäeval saabub Eestisse kahepäevasele visiidile Gruusia peaminister Irakli Garibašvili.

Toimetaja: Liis Velsker

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: