Haaberstis õpetati inimestele turvalisuse nippe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinnas õpetati Haabersti elanikele nippe, kuidas tagada kodukandis turvalisust.

Haabersti Vaba Aja keskuses kogunes üle poolesaja inimese kuulama loenguid ja kogemustevahetust ning testima oma kodu tuleohutust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Piirkonnapolitseiniku Elle Veelmaa kinnitusel on Haabersti elamiseks üldiselt turvaline piirkond, kuid pikema pimedusperioodiga kaasneb pahatihti ka varaste suurenenud huvi eelkõige autode ja sinna unustatud asjade vastu.

"Haabersti on turvaline. Võrreldes möödunud aastaga on Haaberstis kuritegevus tunduvalt langenud," sõnas Veelmaa.

"Vargad armastavad tegutseda pimeduses ja seega on poltseil soovitus üle vaadata oma kodune ümbrus, paigaldada valgustid, millel on liikumisandurid, et kurkaelad ei saaks vabalt tegutseda," lisas ta.

Enam kui 11 500 liikmega Naabrivalve on Haaberstis populaarne.

"Me aitame kogukonda ühtsemaks muuta ehk tekib sotsiaalse kontrolli mehhanism, et see kogukond ise hakkab turvalisust looma omavahel suheldes, üksteist tundes, teatakse võõrast ja ostatakse seda võõrast eristada ja sellele tähelepanu pöörata. Läbi selle suhtlemise muutubki kogukond turvalisemaks," selgitas Naabrivalve tegevjuht Marek Väljari.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: