Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Võrus valmis smart-hotell

Vaatamata sellele, et Eestit külastavate vene turistide osakaal on viimastel kuudel järsult langenud ning et Võrumaa on Eestis turismisihtkohana alles kümnedal kohal, avati seal Eesti esimene ülimoodsa tehnoloogiaga varustatud nn smart-hotell, mis on Lõuna-Eestis juba teine neljatärni hotell.

Võru kesklinnas asuv Georgi hotell on küll 140 aasta vanuse hoone seinte vahel, ent selle sisu on üks kaasaegsemaid Eestis - hotelli on paigaldatud 200 erinevat andurit nii temperatuuri mõõtmiseks ja seadistamiseks kui ruumides valgustuse trimmimiseks ja juhtimiseks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Koridoris on tuled liikumisanduritega ja säästavad 90 protsenti, sest kui liikumist ei ole, põlevad need ainult 10-protsendilise tugevusega.

Sama lugu on küttega - kui tubades külastajaid pole, hoitakse temperatuuri all, külastajate saabudes saab aga soojuspumbad mobiilselt sisse lülitada. Kliendid saavad ka ise kõike reguleerida, sest tubadesse on paigaldatud väikesed paneelid, mis võimaldavad muuta temperatuuri, ventilatsiooni kui reguleerida meeleoluvalgust. Kõik seadmed suhtlevad omavahel, olles samas kaugjuhitavad.

Kõik lahendused teenivat üht eesmärki - hoida kuludelt kokku.

"Vaatasime, et kui juba teha, siis teha korralikult ja teha ka nutikad lahendused, sest nendega saab korralikult säästa ja see rahvale meeldib ja see müüb," selgitas Georgi hotelli omanik Imre Viilukas.

Uue hotelli turule tulemises nähakse aga suurt võitu kogu piirkonnale, mis aitaks viia Võrumaa paremale positsioonile Eesti turismikaardil.

"Kui me võtame plaani, et meil on vaja Võrumaa viia kümnedalt kohalt viiendale, siis meil on ka ettevõtjate pool vaja võimekust, kvaliteetset teenust. Me kindlasti tahaks juurde saada turiste, kes jätavad siia rohkem raha. Me peame neile pakkuma siis palju paremat teenust ja kui meile sellise kvaliteediga hotell siia tuleb, siis see avaradab väga palju ka maakonna teiste ettevõtjate võimalusi siit midagi teenida, midagi ära teha," rääkis Võrumaa turismikoordinaator Igor Taro.

"Meil on väga hea meel, et on veel inimesi, kes siia piirkonda julgevad ja riskeerivad midagi teha. Me soovime neile ainult edu, sest läbi selle reklaamivad nad ka meid," sõnas Kubija hotell-loodusspaa juht Aigar Pindmaa.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: