Lennujaam Narva lähedal Olginas võib muutuda rahvusvaheliseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Olgina alevik asub Narvast loodes, 5 km kaugusel kesklinnast
Olgina alevik asub Narvast loodes, 5 km kaugusel kesklinnast Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Siseministeerium ei näe takistusi rahvusvahelise lennujaama avamiseks Narva lähedal Olginas, kuid kohalike võimude selle idee realiseerimiseks on ministeeriumi sõnul vaja täpset plaani ja kooskõlastusi teiste riigistruktuuridega.

 

Tänavu suvel pöördusid Narva linn ja Vaivara vald ministeeriumi poole palvega hinnata võimalusi avada Olginas rahvusvaheline lennujaam väikestele õhusõidukitele. Kohalike võimude idee tugines Narva tööstuspargis ja Sillamäe sadamas oma ettevõtteid laiendavate ärimeeste soovile saada lennuühendus esmajärjekorras Peterburiga, vahendas ERR-i venekeelne uudisteportaal.

"Koos Narva võimudega tahtsime ministeeriumis välja selgitada, kas Olginas on võimalik avada rahvusvaheline piiripunkt, kus piirivalvurid ja tolliametnikud saaksid teostada kontrolli väljakutse korral, kui saabub näiteks kopter," ütles Vaivara vallavanem Veikko Luhalaid.

Siseministeeriumi vastuses on öeldud, et põhjusi kohalikele võimudele ära öelda ei ole, kuid selle idee realiseerimiseks tuleb koostada finantsplaan, määrata ära tulevase lennujaama omanikering, koostada arenguplaan ja kooskõlastada kõik need ettevõtmised politsei- ja piirivalveameti, rahandusministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, lennuameti ja keskkonnaministeeriumiga.

Seni ei ole selge, mida kohalikud võimud pärast positiivse vastuse saamist tegema hakkavad.

"Meie jaoks ei ole rahvusvahelise lennujaama rajamine Olginas peaülesanne," rääkis Luhalaid. "Suurel määral oli see narvalaste idee, kuid kui see idee ellu viiakse on sellel valla jaoks omad plussid: tööstusparkide ja turismisfääri arendamine. Vaatame, mida edasi ette võtame."

Praegu on Olgina lennujaamas 700 meetri pikkune tõusu- ja maandumisrada ning see võib vastu võtta väikesi õhusõidukeid.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: