Piirangute alla jäänud vanalinna baarid otsustasid Tallinna vastu ühishagi esitada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1446466425000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Tallinna vanalinna kümme baari, mille suhtes Tallinna linnavalitsus alkoholimüügi- ning lahtiolekuajapiirangud kehtestas, otsustasid esitada linna vastu ühishagi. Kesklinna linnaosavanem Alar Nääme usub, et linn on oma otsustes olnud õiglane.

Seda kinnitas ERR-i uudisteportaalile Nimeta baari omaniku Nimeta Management OÜ juhatuse liige Vallo Palvadre.

"Me lähme kohtusse selle linnavalitsuse korralduse vastu. Ega meil siin muud üle ei jää, selline otsus on vastu võetud," ütles Palvadre.

Ta märkis, et täna kohtusid piirangute alla sattunud 10 baari esindajad ja nende juristid.

"Meil jääb täiesti arusaamatuks, miks just meid kümmet püütakse lahtiolekuaegadega pitsitada. Selge on ka see, et kõik need tingimused ja rendid on väga kõrged vanalinnas. Kui kell 1 tuleb uksed sulgeda, siis paljud nendest Suur-Karja tänava pubidest peavad oma uksed päriselt sulgema," ütles ta.

"Me ei leia, et see olukord on õiglane, kui 10 baari siinsamal tänaval peavad oma uksed sulgema. Samas 30-40 meetrit eemal või baarid ülejäänud Tallinnas võivad kas 5-ni või ükskõik mis kellaajani oma tegevust jätkata," sõnas Palvadre "Aktuaalsele kaamerale".

Kõige ilmekam on see küsimus Müürivahe tänaval, kus Valli baarile kehtestatakse majandustegevuse- ja lahtiolekupiirangud. Naabriks olevale kohvikule aga piirangud ei laiene.

"Ja kui mõelda, et Valli baari mahub maksimaalselt 50 inimest ja kõrval on Hollywoodi klubi - kas see ei tundu ebaõiglane?" küsis Palvadre.

"Kuidas nüüd võtta. Võiks mainida, et kui eelnõu on sedamoodi tehtud, siis ei ole ebaõiglane. Aga ma arvan jällegi, et see on koht vaidlustesks. Kui nad on seda öeldnud, et nad lähevad kohtusse, siis kohus on see, kes ütleb, kas linnavalitsus on teinud õige otsuse," vastas linnaosavanem Alar Nääme.

Teiste põhjendustena tuuakse linnaisade poolt välja, et ööklubi ei asu ühegi elukorteriga samas hoones või et diskole peab ostma pileti, mis korraks tänavale minnes kehtivuse kaotaks.

Palvadre ütles, et hagi antakse sisse lähipäevadel, kuigi aega on seda teha 20. novembrini.

Tallinna linnavalitsus kehtestab kümnele vanalinnas tegutsevale meelelahutuskohale majandustegevuse ja ka lahtiolekuaja piirangud. Alkoholiga kauplemise aega piiratakse öösel kella 12-st. Öödel vastu laupäeva ja pühapäeva kella 1-st. Samuti peavad baarid ajaliselt tund hiljem lõpetama klientide teenindamise. Mõlema piirangu lõppaeg saabub kell 5 öösel. S.t.et kell 5 on ettevõtjal soovi korral taas õigus müüa nii alkoholi kui ka toitu. Piirangud hakkavad kehtima umbes kuu aja pärast.

Piirang puudutab järgmisi baare: Nimeta baar, Shooters, Route 13, Valli baar, Taco Express, Dubliner, Bayern & Bohmen Keller, St Patrick´s Bar ja Labor (kahel aadressil).

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: