Garibašvili "Aktuaalsele kaamerale": Saakašvili koht on vanglas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: vabariigi valitsuse kommunikatsioonibüroo

Peaminister Taavi Rõivas ütles kohtumisel Gruusia peaministri Irakli Garibašviliga, et Eesti jätkab Gruusia toetamist Euroopa Liidus ja NATO-s. Gruusia valitsusjuht leiab, et ekspresident Mikheil Saakašvilile ei ole demokraatlikus maailmas kohta.

Rõivas avaldas lootust, et kui Gruusia täidab kõik vajalikud kriteeriumid ning jätkab reformidega, tuleb ka viisavabadus Euroopa Liiduga. Gruusia praegustele võimudele on ette heidetud sõnavabaduse piiramist ja opositsiooni ahistamist.

"Aktuaalne kaamera uuris Garibašvililt, kas Gruusia võimude hiljutine otsus jätta ekspresident Mikheil Saakašvili ilma Gruusia kodakondsusest tähendab, et tema naasmine Gruusia poliitikasse on muutunud võimatuks. Ukraina kodakondsuse võtnud Saakašvili on praegu Odessa kuberner.

Garibašvili leiab, et demokraatlikus ja tsiviliseeritud maailmas ei ole kohta sellisele inimesele, kes suunab oma erakonna liikmeid või telekanalite juhte organiseerima revolutsioone või riigipööret.

"Ma leian, et sellise inimese koht, olgu ta poliitik või ajakirjanik, on vanglas," ütles Garibašvili.

Toimetaja: Sven Randlaid

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: