Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Haigekassa laiendab kodus osutatavate raviteenuste ja meditsiiniseadmete hüvitamist

Haigekassa nõukogu tegi tervise- ja tööministrile ettepaneku esitada valitsusele uuendatud tervishoiuteenuste ja meditsiiniseadmete loetelu, mille raames avarduvad ravikindlustust omavate inimeste võimalused saada kodustes tingimustes kaasaegseid raviteenuseid, ravimeid ja meditsiiniseadmeid.

"Peame väga oluliseks, et ravikindlustuse hüvitise pakett sisaldaks teenuseid ja meditsiiniseadmeid, mille tõenduspõhisus ja kulutõhusus on ühtsetel põhimõtetel hoolega kaalutud," rõhutas haigekassa juhatuse esimees Tanel Ross.

Haigekassa avardab ravi- ja taastusravivõimalusi neile inimestele, kel ei ole võimalik ise arsti juurde minna. Seetõttu lisandub teenuste loetellu psühhiaatrilise ravimeeskonna koduvisiidi võimalus lastele ning füsioteraapiateenuse kodus osutamise võimalus.

Uuest aastast hakkab haigekassa hüvitama ka mitmeid uusi vajalikke kodus kasutatavaid meditsiiniseadmeid. Näiteks lisatakse meditsiiniseadmete loetellu kaelatraumadest taastumiseks vajalikud ortoosid.

Lisaks laienevad valikuvõimalused paljude meditsiiniseadmete osas ja rakendatakse ka piirhinnasüsteemi, mis võimaldab muuta meditsiiniseadmed kättesaadavaks suuremale hulgale patsientidele tagades samas ravikindlustuse ressursside efektiivse kasutuse.

Olulise uuendusena hakatakse järgmisest aastast kompenseerima vajalikke nahahooldustooteid raskekujulist ihtüoosi põdevatele inimestele, mida senimaani kompenseeris Lastefond.

Palgatõus tõstab raviteenuste hindasid

Raviteenuste hindade kujunemist 2016. aastaks mõjutab oluliselt kollektiivleppe tingimuste täitmisest tulenev tervishoiutöötajate palgatõus, mille kohaselt teenuste hindades sisalduv palgakomponent on tulevast aastast arsti puhul 10 eurot, õe puhul 5,5 eurot ning hooldaja puhul 3,3 eurot tunnis.

Palgakomponendi muutuse mõju teenuste hindadele on 34 miljonit eurot.

Käesoleval aastal võeti 2016. aasta tervishoiuteenuste loetelu uuendamiseks menetlusse 107 taotlust, millest osaliselt või täielikult rahuldati 32, seal hulgas lisatakse loetellu 11 täiesti uut teenust ning viis haiglaravimit.

Meditsiiniseadmete loetellu lisati kokku 146 uut meditsiiniseadet ning kaks uut meditsiiniseadme rühma.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: