Algab ööpäev läbi vältav Lõuna-Eesti kriisireguleerimisõppus WERREX 2015 ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Politsei korraldatud äkkrünnaku tõrjumise õppus haridus- ja teadusministeeriumis.
Politsei korraldatud äkkrünnaku tõrjumise õppus haridus- ja teadusministeeriumis. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Täna keskpäevast algab Lõuna-Eesti regionaalne kriisireguleerimisõppus WERREX 2015, mille raames harjutatakse Nursipalu harjutusväljakul ligemale 250 inimese osavõtul asutuste koostööd kompleks-hädaolukorra lahendamistel.

Ööpäeva jooksul mängitakse läbi erinevad sündmused: äkkrünnak, hotellitulekahju, plahvatus kortermajas ja haaranguoperatsioon kurjategijatele maastikul, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Veel harjutatakse õppusel asutuste tegevust lõhkeseadeldise ja kemikaaliõnnetuse ohu korral haigla lähedal ning mängitakse läbi eriti ohtliku viirusliku nakkushaiguse juhtum.

Õppuste üldjuht Arvi Uustalu ütles intervjuus Mirjam Nutovile, et sellises mahus toimuvad õppused esmakordselt ning nende eripäraks on see, et õppused kestavad ööpäev läbi. "250 inimest, kes õppustel osalevad, saavad väga tugeva koormuse," kinnitas Uustalu.

Üldjuhi hinnangul tasub alati harjutada koostööd. "Eriti selles võtmes, et erinevad asutused juhivad sündmuste lahendamist ja kui on erinevaid osapooli kaasatud, siis koostöö ja juhtimine on kriitilise tähtsusega," selgitas Uustalu, kes lisas, et harjutus saab olema juhtijatele suur väljakutse.

Õppuse ajal on reageerivad jõud ette nähtud ainult harjutuse jaoks ja ülejäänud osa on kaetud reservüksustega. "Päris elu väljakutsed ei jää teenindamata," kinnitas Uustalu.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: