Nursipalu harjutusväljakul mängitakse ööpäeva jooksul läbi mitu kriisisituatsiooni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Võrumaal Nursipalu harjutusväljakul käib Lõuna-Eesti regionaalne kriisireguleerimise õppus "WERREX - ühisel jõul, ühisel nõul". Õppustel mängitakse ööpäeva jooksul läbi kriisisituatsioone nagu hotellitulekahju ja äkkrünnak, et harjutada ametkondade koostööd hädaolukorra lahendamisel.

Ühe stsenaariumi järgi toimub Kuuse 3 hoones keset päeva pangarööv, tsiviilisikud on vigastatud ning pahalased on maja oma kontrolli alla võtnud, kavatsemata seda käest anda. Politseil tuli koostöös kiirabi, päästeteenistuse ja teiste jõustruktuuridega olukorrale lahendus leida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Siin on erinevad osaõppused ning erinevate vastutusalade sündmused ja iga sündamuse lahendamist erienvad asutused juhivad. Ja osapooli on palju ja nende juhtimine on äärmiselt keerukas," selgitas päästeameti Lõuna päästekeskuse kriisireguleerimise büroo juhataja Arvi Uustalu, kes on õppuste üldjuht.

Olukorrad, mida õppustel tuleb lahendada, on planeeritud nii, et need oleks võmalikult elutruud, mis tähendab, et politsei ei tea, mida teevad pahalased ja vastupidi. See külvab ka omajagu segadust.

"Selleks ongi vaja koostööd harjutada, et ka asutusesiseselt õppida," sõnas SA Tartu Kiirabi koolitusjuht Andras Laugamets.

"Politsei harjutab erinevaid situatsioone lahendama ja just selliste suurte õppuste tingimustes, mida tegelikult igapäev ei juhtu," rääkis politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefektuuri Võru politseijaoskonna juht Madis Soekarusk.

Lisaks äkkrünnaku harjutamisele mängitakse reaalselt läbi ka hotellitulekahju, plahvatus kortermajas ja haaranguoperatsioon kurjategijatele maastikul. Õppusel osalevad ka hindajad, kes selgitavad ametkondadevahelise koostöö tugevad ja nõrgad küljed ning teevad ettepanekud valmisoleku parandamiseks.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: