Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti aasta ettevõtja tiitli sai Jevgeni Kabanov

Jevgeni Kabanov.
Jevgeni Kabanov. Autor/allikas: EY

Kultuurikatlas toimunud pidulikul galal kuulutati Eesti aasta ettevõtjaks tarkvaraarendusettevõtte ZeroTurnaround asutaja Jevgeni Kabanov.

Ettevõtja Jevgeni Kabanov (32) kirjeldab ennast kui kirglikku juhti, kellel on tugev usk, et see, millega ta tegeleb on tähtis, õige ja viib võidule.

ZeroTurnaround on tarkvaraarendusettevõte, mille eesmärk on muuta programmeerijad produktiivsemaks. Täna on ettevõtte suurkliendiks enam kui 5000 tarkvaraettevõtet ligi 100 riigist, nende seas Apple, IBM, LinkedIn, Twitter jpt.

Jevgeni Kabanov suundub järgmise aasta juunis Monacosse, et esindada Eestit EY maailma aasta ettevõtja ehk EY World Entrepreneur Of The Year konkursil.

Varasemalt on Eesti aasta ettevõtja tiitli pälvinud Jaan Puusaag (Krimelte OÜ), Indrek Sepp (Pristis AS), Peter Hunt (Wendre AS), Taavi Kotka ja Priit Alamäe (Nortal AS), Ruth Oltjer (Chemi-Pharm AS), Peeter ja Priit Rebane (BDG Holdings OÜ) ning Jüri Raidla (Raidla Ellex Advokaadibüroo OÜ).

Ettevõtja elutööpreemia pälvis pikaaegne ettevõtja ja kahekordne peaminister Tiit Vähi, kes on muuhulgas Ida-Virumaa suurima tööandja Silmet Grupi juht.

EY Eesti aasta ettevõtja patroon president Toomas Hendrik Ilves ütles oma pöördumises, et konkursi finalistid on oma ettevõtete ja töötjate jaoks eeskujud ja inspiratsiooni andjad. "Mul hea meel näha finalistide seas taas tuntud äritandemeid, kus personaalne sooritusvõime on korrutatud kahega. Kus ettevõtliku vaimu tulemuslikkus sõltub vastastikusest usaldusest. Usaldusest ja sallivusest, mida napib meie ühiskonnas. Vihkamist õhtutavas ühiskonnas ei saa majandus areneda," sõnas president.

"Me ei taha, et meie kõige helgemad pead lahkuvad ja mujalt peljatakse Eestisse tööle tulla. Loodan, et teie kõigi isiklikud lood, teie ettevõtete lood, aitavad meil võidelda ühiskonda lõhestava sallimatusega," lisas ta.

Konkursi peakorraldaja EY partner Ranno Tingas märkis, et ettevõtluskultuur on Eesti kultuuri elutähtis osa ja ühiskonnale on oluline, et kuuleksime rohkem ettevõtjate edulugusid. "Ettevõtlikkust pole kunagi piisavalt. Kahjuks paneme rohkem tähele negatiivset suhtumist või täielikku osavõtmatust. Jättes kõrvale ambitsioonikuse ja sihikindluse, on igal ettevõtjal oma mõtted ja tõekspidamised, ettevõtjad elavad reaalses maailmas, nad ei saa kapselduda teooriate rägastikku. Samas ettevõtja sattumine punase raamatu kaante vahele mõjuks halvavalt kogu Eesti kultuurile," märkis Tingas.

Aasta ettevõtja auhinda üle andnud peaminister Taavi Rõivas ütles kõnes, et tugeva ja jõuka ühiskonna selgroog on ettevõtliku meelega inimesed. "Ettevõtlikkus loob uusi võimalusi, uusi töökohti ja ühendab inimesi. Ettevõtlikud inimesed ei karda võtta vastutust. Mida enam on meil au sees ettevõtlikkus, seda rohkem on siin ruumi avatusele ja kodanikujulgusele, seda vähem on kohta korruptsioonile," rääkis ta.

"Väikese rahvaarvuga riigis nagu Eesti on kõrges hinnas iga ettevõtja ja teie panuse olulisus vaid kasvab ajas," kõneles ta.

EY aasta ettevõtja ehk EY Entrepreneur Of The Year tiitlivõistlus on maailmas üks prestiižsemaid ettevõtjatele suunatud konkursse ning selle tiitliga pärjatakse ettevõtjaid kokku 60 riigis.

EY Eesti aasta ettevõtja žüriisse kuulusid Aavo Kokk (Catella Corporate Finance OÜ), Hans H. Luik (Eesti Ekspress), Marika Priske (sotsiaalministeerium), Meelis Atonen (Tavid AS), Reet Roos (Inspired Universal McCann OÜ), Viljar Arakas (EFTEN Capital AS) ning eelmise aasta võitja Jüri Raidla (Raidla Ellex Advikaadibüroo OÜ).

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: