Air Baltic on valmis tugevamalt Eesti turule sisenema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: AFP/Scanpix

Euroopa Komisjoni negatiivse otsuse korral lõppevad Estonian Airi lennud päevapealt ja kuigi sel puhul on lubatud lendude asendamist, võivad olukorrast kasu lõigata ka teised lennufirmad, kes oma tegevust siinsel turul laiendada soovivad. Läti lennukompanii Air Baltic kinnitas, et nemad on valmis Tallinna suuremaid lennukeid saatma ja edaspidi ka uusi ühendusi avama.

Majandusminister Kristen Michal ütles Vikerraadiole antud intervjuus, et teiste riikide kogemused näitavad, et olukorras, mil kohalik lennufirma võib oma tegevuse lõpetada, hakkavad teised lennufirmad agressiivselt turule sisenema ja ka soodsaid pakkumisi tegema. Air Baltic kinnitas "Aktuaalsele kaamerale", et just seda Eestis teha plaanibki.

"Meil on juba uus äriplaan Horisont 2021, mis paneb paika lennuplaanid, mille järgi tuleb meil 11 otselendu Tallinnast. Võttes arvesse viimaseid arenguid Eestis, oleme oma lende teinud paremaks. Me pakume Eesti klientidele kaks korda suuremaid lennukeid, et meie Eesti kliente aidata. Ja muidugi vaatame väga hoolikalt Eesti turgu ja mõtleme, milliseid uusi ühendusi me saaksime pakkuda Eesti reisijatele, et neid suurte Euroopa lennujaamadega ühendada," selgitas Air Balticu ettevõttesuhete asepresident Janis Vanags.

Soomlaste lennufirma Finnair ei soovi oma plaane Eesti turul tegutsemise osas avalikustada enne Euroopa Komisjoni otsust.

Majandusministeerium on kinnitanud, et kui Komisjonist tuleb negatiivne otsus, asendatakse toimuma pidanud lennud ja kompenseeritakse piletid. Koostööpartneritena on võimalike variantidena läbi käinud sloveenlaste Adria Airways ja Austria firma InterSky.

Neljapäeval kinnitas InterSky esindaja "Aktuaalsele kaamerale", et nende firma on finantsilistes raskustes. Nüüd teatabki ettevõte oma kodulehel, et on lõpetanud piletimüügi ning kuulutab esmaspäeval, 9. novembril välja maksejõuetuse.

"Kahjuks peame teile teatama, et pidime neljapäeva õhtul, 5. novembril oma lennud lõpetama, sest pikalt kestnud läbirääkimised potentsiaalse investoriga ei jõudnud kahjuks positiivse tulemuseni. Seetõttu peab InterSky kuulutama välja maksejõuetuse," ütleb IntesSky automaatvastaja.

Nordic Aviation Groupi juhatuse liige Erik Sakkov toonitas, et lendude asendused on juba teiste, teovõimeliste lennufirmadega kokku lepitud ning sellest kõigest räägitakse detailsemalt pärast Euroopa Komisjoni otsuse selgumist.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: