Tallinna Tehnikakõrgkool tähistab 100. aastapäeva ({{commentsTotal}})

{{1446886187000 | amCalendar}}
Tallinna Tehnikakõrgkooli hoone
Tallinna Tehnikakõrgkooli hoone Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Täna tähistab Tallinna Tehnikakõrgkool (TTK) 100 aasta möödumist oma eelkäija asutamisest.

Rektor Enno Lendi sõnul on TTK teiste maade rakenduskõrgkoolidega võrreldes heal tasemel ja tõusnud viimase paarikümne aastaga Euroopa viimaste hulgast esiritta.

"Euroopas tahetakse näha kõrgkooli pigem ühiskonnaga sidustatud ja arengut vedava institutsioonina kui klassikalise autonoomse õppeasutusena. Rakenduskõrgkoolina olemegi töömaailma ja ettevõtlusega tihedalt seotud," märkis Lend.

TTK tõmbab oma alguspunkti aastasse 1915, kui uksed avas Tallinna Linna Poeglaste Kommertskool. Kool muutus Tallinna Tehnikumiks 1929. aastal. Kümme aastat hiljem alustati ka oma hoone ehitamist ning aastal 1945 jagasid valminud maja Tallinna I Tööstustehnikum (tulevane Tallinna Polütehnikum) ja Tallinna II Tööstustehnikum (tulevane TTK).

Nõukogude ajal oli kool tuntud Tallinna Ehitus- ja Mehaanikatehnikumina (TEMT). Rakenduskõrgkooliks muutus kool 1992 aastal.

Praegu on TTK riigi suurim tehnikakõrgkool, mis pakub rakenduskõrgharidusõpet 5 teaduskonnas 13 õppekaval.

Juubelile pühendatud kontsertaktus toimus kell 18 Estonia kontserdisaalis, kus avakõne pidas rektor Enno Lend. Samas toimus ka Enno Lendi teise ametiaja inauguratsiooni tseremoonia.

Juubeliaktusel esitleti Paavo Kanguri ajalooraamatut "Sild üle ajajõe. Tallinna Tehnikakõrgkooli lugu”. Aktuse kontsertosas astusid üles Tallinna kammerorkester, dirigendiks Risto Joost ja TTK kammerkoor.

"Aktuaalsele kaamerale" tutvustas tehnikakõrgkooli tehnilise mehaanika ja teraskonstruktsiooni ainete õppejõud Karin Lellep:

Toimetaja: Sven RandlaidHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: