Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nordic Aviation alustab koostöös viie lennufirmaga otseühenduste pakkumist Tallinnast

{{1446906270000 | amCalendar}}
Tallinna lennujaam
Tallinna lennujaam Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsuse otsusega asutatud ja riigile kuuluv lennufirma Nordic Aviation Group alustab koostöös viie Euroopa lennufirmaga reisijate teenindamist alates homsest, 8. novembrist kaheksal lennuliinil: Amsterdami, Brüsselisse, Kopenhaagenisse, Stockholmi, Oslosse, Kiievisse, Trondheimi ja Vilniusesse. Täna õhtul müüdi esimese paari tunni jooksul esimesed 300 piletit.

Esimene Nordic Aviationi korraldatav lend väljub 8. novembri hommikul kell 6:50 Amsterdami.

Nordic Aviation on hetkel vaid lendude tellija, sest ettevõttel ei ole veel oma lennukeid ega meeskondi. Lende teostatakse koostöös lennufirmadega BMI, Trade Air, NextJet ja Carpatair, kellelt on renditud lennukipark koos meeskondadega ning Adria Airways, kelle poolt on lennuettevõtja sertifikaat, kommertsplatvorm ja piletimüügisüsteem. Seetõttu kehtivad Nordic Aviationi lendudel esialgu Adria Airways reeglid.

Nordic Aviation Groupi nõukogu esimees Peeter Tohver rõhutas, et Nordic Aviation on uus ja iseseisev ettevõte, mis ei ole Estonian Airi õigusjärglane.

"Euroopa Liidu reeglid on väga karmid, mistõttu alustame täiesti puhtalt lehelt ja uue meeskonnaga. Valitsus on pannud loodud ettevõttele ülesandeks lendude jätkamise võrreldavas mahus eelmise operaatoriga. Oleme teinud selle nimel väga tõsist tööd ning oleme täna reisijate teenindamiseks valmis," kinnitas Tohver.

Nordic Aviationi juhatuse liikme Erik Sakkovi sõnul pöörab ettevõte algusest peale oma näo kohaliku kliendi poole. "Me soovime, et Eestimaa inimesed saaksid lennata Tallinnast kõikidesse olulistesse keskustesse, aga minimaalne positsioon, millest me täna lähtume, on Eesti rahvale harjumuspärase liinivõrgustiku tasemel opereerimine. Nordic Aviationi peamine eesmärk on Eesti kliendi rahulolu ja me pöördume käesolevaga kõigi Eestimaa elanike poole palvega, et alustavale ettevõttele antaks võimalus end tõestada," ütles Sakkov.

"Praegune olukord on vaheetapp. Aja jooksul arendatakse Nordic Aviationi tegevuse baasilt välja uue brändiga meie oma uus rahvuslik lennundusettevõte. Neid plaane loodame lähemalt tutvustada järgmisel suvel," sõnas Sakkov.

Nordic Aviationi lennugraafik alates 08.11.2015:

- 2 korda päevas Amsterdami (v.a. laupäeva õhtuti),

- 2 korda päevas Brüsselisse (v.a. laupäeviti ning neljapäeva, reede, ja pühapäeva hommikuti),

- 3 korda päevas Kopenhaagenisse (v.a. laupäeva õhtuti ja pühapäeva hommikuti),

- 4 korda päevas Stockholmi (reedeti 3 korda ja laupäeval-pühapäeval 2 korda),

- 2 korda päevas Oslosse (v.a. laupäeviti),

- 5 korda nädalas Kiievisse (v.a teisipäeviti ja laupäeviti, alustab 09.11.2015.),

- 2 korda nädalas Trondheimi (reedel ja pühapäeval) ning

- 2 korda päevas Vilniusse (argipäeviti).

- Alates 19.12.2015 on plaan laupäeviti lennata Münchenisse (kuni märtsi lõpuni).

Nordic Aviation ei saa aga hetkel pakkuda lende Moskvasse ja Peterburgi. Lendude alustamiseks Venemaale on vaja uuendada kahepoolseid lepinguid riikide vahel.

Nüüd on avalik ka Nordic Aviationi esialgne koduleht www.nagroup.ee. Toimib ka piletimüük.

Nordic Aviation Group on asutatud 25. septembril 2015. Ettevõtte juhatuse liikmed on Jaan Tamm, Ahto Pärl ning Erik Sakkov. Nõukogusse kuuluvad Peeter Tohver, Katrin Rasmann, Toomas Haidak ja Toomas Uibo.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: