Tartu sai juurde ligi neli kilomeetrit kergliiklusteid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kergliiklustee Tartus Võru tänaval.
Kergliiklustee Tartus Võru tänaval. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Oktoobri lõpus sai Tartu linna kergliiklusteede võrk täiendust Turu, Hipodroomi ja Kreutzwaldi tänavatele ehitatud kergliiklusteede näol, mis lisas tänavu valminud kergliiklusteede pikkusele veel 3,8 kilomeetrit.

Turu tänava äärde Teguri ja Ringtee tänavate vahelisele lõigule ehitati 3,5 meetri laiune ja 1,65 kilomeetri pikkune sõiduteest eraldatud asfaltkattega kergliiklustee. Uus kergliiklustee ühendab linna kergliiklusteede võrgustikku Karlova, Ropka ja Ihaste linnaosad. Ihaste linnaosaga tekib ühendus Ihaste silla kaudu. Turu tänava kergliiklusteele rajati ülekäigud ja ristmikele kergliiklejaid arvestavad lahendused. Tööde kogumaksumus oli 190 958 eurot. Kergliiklustee ehitas hanke võitnud OÜ
Teearu Grupp.

Ihaste linnaosas Hipodroomi tänaval valmis 3,5 meetri laiune ja 1,5 kilomeetri pikkune sõiduteest eraldi asetsev asfaltkattega kergliiklustee. Uus tee asub Salutähe ja Talutare tänavate vahelises lõigus ning koos kergliiklusteega ehitati välja ka bussitaskud ja vajalikes kohtades ka valgustus. Kergliiklustee tööde maksumus oli 361 453 eurot ja selle ehitas AS Vooremaa Teed.

Kreutzwaldi tänavale rajati Laulupeo puiestee 29a ja Hurda tänava vahelisele lõigule 650 meetri pikkune ja 2,5 meetri laiune kivisillutisega kergliiklustee, kuhu paigaldati ka uued pingid ja prügikastid. Ehitus läks maksma 90 009 eurot ja tee ehitas OÜ Greeny Lisaks rajati linnaeelarve vahenditega sinna ka kruusakattega jooksurada.

Nimetatud kergliiklusteede ehitust rahastati eelmise perioodi EL-i linnaliste piirkondade arendamise programmist. Tartu linna osalus selles projektis oli vähemalt 15 protsenti ehitustööde maksumusest.

Ka 2016. aastal on kavas jätkata kergliiklusteede ehitamisega. Näiteks on kavas ehitada kergliiklustee, mis ühendab raudteejaama esist väljakut Riia, Kuperjanovi ja Näituse tänavaga, kesklinnast Aruküla teele suunduv kergliiklustee, K. E. Baeri – Näituse – Ilmatsalu tänavate äärne kergliiklustee, kesklinnast Mõisavahe tänavasse suunduv kergliiklustee ning Roosi tänava kergliiklustee. Koostöös Maanteeametiga on plaanis ehitada ühe kilomeetri pikkune kergliiklustee Kreutzwaldi tänava äärde Carolina bussipeatusest kuni Vorbuse ristini.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: