Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Võimalik kompromiss: hüvitada haiguspäevad teisest või kolmandast päevast

nohu
nohu Autor/allikas: Nohu

Esimese haiguspäeva hüvitamist arutatakse riigikogu sotsiaalkomisjonis edasi neljapäeval, kuid suure tõenäosusega ei leita ametiühingu pöördumisele katteallikaid ning hüvitamine jääb ära.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Aivar Koka sõnul on koos ametiühinguga teemat arutatud ning üks võimalik kompromiss oleks see, kui haiguspäevade hüvitamist alustatakse teisest või kolmandast päevast, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Aga siis peab see protsent olema väiksem kui 70, sest raha kusagilt juurde võtta hetkel ei ole ja komisjoni liikmed ei näinud täna ka võimalust, et me tööandjatele koormust juurde lisaksime," kommenteeris Kokk.

Täna arutati ametiühingu ettepanekut riigikogu sotsiaalkomisjonis. On võimalus, et neljapäeval korraldatakse sel teemal kõigi osapooltega avalik istung, kuid sellest hoolimata jääb esimene haiguspäev ilmselt hüvitamata.

Selle aasta aprilli alguses teatas Ametiühingute Keskliit, et hakkab otsima võimalust, kuidas riigikogus ja ühiskonnas saada toetust ideele taastada töötajate ajutise töövõimetuse hüvitis alates esimesest haigestumise päevast.

"Haigena töölkäimine võib lõppeda püsiva tervisekahjustuse või krooniliseks süveneva haigusega. Haige võib olla nakkusohtlik kaaskodanikele ja töökollektiivis, mis võib tekitada ettearvamatuid häireid konkreetse ettevõtte töös," selgitas Peterson seaduse muutmise vajadust tollal.

Ametiühingud teevad ettepaneku muuta seadusi selliselt, et tööandja alustab haiguspäevade hüvitamist esimesest haiguspäevast 60% ulatuses ja haigekassa võtab kohustuse üle viiendal päeval 70% ulatuses.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: