Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nädalaga tuli Taani 11 000 põgenikku

Inimesed 6. oktoobril Kopenhaagenis parlamendihoone juures karmistuva pagulaspoliitika vastu meelt avaldamas; loosungil on kiri
Inimesed 6. oktoobril Kopenhaagenis parlamendihoone juures karmistuva pagulaspoliitika vastu meelt avaldamas; loosungil on kiri "Tere tulemast Taani!" Autor/allikas: AFP/Scanpix

Pärast seda, kui oktoobris oli Taani tulnud rekordarv varjupaigataotlejaid, saabus Taani riigipolitsei (Rigspolitiet) hinnangul 2. ja 9. novembri vahelisel ajal riiki 10 900 põgenikku.

Varasematel nädalatel oli see arv olnud 3500-6000, Politsei toonitab, et arv 10 900 on hinnanguline miinimum, mis põhineb saabuvate reisipraamide, rongide, erasõidukite ja busside jälgimisel, vahendas The Local.

Samas arvatakse, et enamik põgenikke Taanis varjupaika ei taotle, vaid suundub edasi Rootsi. Eelmisel nädalal püstitati seal samuti rekord - seitsme päeva jooksul esitati seal 10 201 varjupaigataotlust. See arv ületab aasta esimese üheksa kuu varjupaigataotlejate arvu Taanis, mis oli 9793.

Taani Pagulasnõukogu peasekretär Andreas Kamm ütles, et eelmise nädala suured numbrid võivad olla põhjustatud sellest, et varjupaigataotlejad on teadlikud asjaolust, et Põhjamaad - isegi avasüli põgenikke vastu võtnud Rootsi - muudavad varjupaiga saamise raskemaks.

"Praegu on hästi teada, et võimalik on tulla Euroopasse, ja paljud spekuleerivad,kui kauaks see veel võimalikuks jääb," rääkis Kamm TV2 uudistesaates.

Kamm on praegu Jordaanias ja tema sõnul teatakse seal uuest olukorrast Põhjamaades, muu hulgas ka Rootsis süüdatud vastuvõtukeskustest.

Rootsi teatas eelmisel nädalal, et ei suuda enam kõigile uutele saabujatele voodikohta garanteerida. Rootsi migratsiooniminister Morgan Johansson ütles pressikonverentsil, et kuna riigil ei ole võimalust majutust pakkuda, tahavad põgenikud ehk "minna tagasi Saksamaale või Taani".

See kommentaar sai kiiresti vastulöögi Johanssoni Taani ametivennalt Inger Støjbergilt, kes ütles: "Rootsi on ennast ise pannud sellesse olukorda, teostades igal viisil äärmiselt lahket immigratsioonipoliitikat."

Støjberg ja Taani välisminister Kristian Jensen tegid selgeks, et Taanil ei ole kavas Rootsi põgenikke endale võtta.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: