Reisifirmad tühistavad lennud Sharm el-Sheikhi kuni järgmise aasta esimeste kuudeni ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1447246791000 | amCalendar}}
Püramiidid.
Püramiidid. Autor/allikas: AP/Scanpix

Reisifirmad lähtuvad endiselt välisministeeriumi soovitusest vältida lende Egiptusesse. TEZ Tour võttis täna vastu otsuse, et veebruari alguseni on reisid Sharm el-Sheikhi tühistatud. GoAdventure katkestab lisaks Sharm el-Sheikhile ka Hurghada reisid esialgu 17. novembrini. Novatours peatab lennud Sharm el-Sheikhi kuni jaanuari lõpuni, kuid jätkab reiside korraldamist Hurghadasse.

TEZ Touri avalike suhete ja reklaamijuht Svetlana Vertjanova selgitas, et otsuses lähtuti välisministeeriumi seisukohast, vältida reisimist läbi Sharm el-Sheiki. Veebruari reiside toimumise kohta langetatakse tema sõnul otsus jaanuaris.

Perioodil 15.11.2015 – 07.02.2016 ära jäävate Sharm el-Sheikhi reiside asenduseks pakub TEZ Tour reisijatele võimalust valida uus reis ükskõik millisesse sihtkohta vastavalt kodulehel toodud hinnakirjale, teatas ettevõte.

"Oleme lisanud oma reisikavasse lisalende nii Hurghadasse kui ka AÜE-sse. Hurghada programmi on lisatud teisipäevased lennud perioodil 17.11.2015 - 08.12.2015 ning neljapäevaseid lende alustame juba 17.12.2015. AÜE programmi on lisatud lennud 15.12 ja 22.12.2015," sõnas Vertjanova.

Novatours jätkab reise Hurghadasse

Samuti peatab reisikorraldaja Novatours kõik lennud Sharm el-Sheikhi kuni jaanuari lõpuni. Samas Hurghada reisid jätkuvad plaanipäraselt ning Dubai reisid algavad plaanitust kaks nädalat varem ehk 15. detsembril.

"Olukorras, kus valdav osa Euroopa Liidu riike, sealhulgas Eesti, leiab, et reisijate ohutust ei ole võimalik tagada ja vältida tuleks Sharm el-Sheikh lennujaama, peab Novatours reisijate lähetamist Sharm el-Sheikhi võimatuks ning ütleb seoses vääramatu jõu olukorra ilmnemisega üles pakettreisilepingud, mille sihtkohaks on Sharm el-Sheikh," selgitati Novatoursi teates.

"Asendusreisina saavad reisijad soetada pakettreise eeskätt lendudega Hurghadasse, kuid samuti kõikidesse teistesse Novatoursi poolt müüdavatesse sihtkohtadesse. Otsus asendusreisi valimisest palume klientidel teha hiljemalt 30.11.2015,“" ütles Novatoursi tegevjuht ja juhatuse liige Andree Uustal.

"Reisijate ohutus on Novatoursi prioriteet number üks, oma sammudes lähtume just sellest prioriteedist. „Hoiame oma kõikidel sihtkohtadel hoolega silma peal ning saame infot erinevatest kanalitest ja oleme igapäevaselt ühenduses oma heade välispartneritega, kellega meid seob aastatepikkune ja igati usaldusväärne koostöö,“" kinnitas Uustal.

GoAdventure: reiside lähiajal jätkumine vähetõenäoline

GoAdventure'i jurist Heiki Tulk selgitas, et ka nemad lähtuvad välisministeeriumi soovitusest. "Ministeerium on öelnud, et tuleks vältida reise Egiptusesse, kogu piirkonda," lausus Tulk. GoAdventure on tühistanud väljumised nii Hurghadasse kui ka Sharm el-Sheikhi 17. novembrini. Homme aga otsustatakse omakorda 21. ja 22. novembri väljumiste üle. Tulki sõnul on reiside lähiajal jätkumine vähetõenäoline.

Kõigi GoAdventure'i klientide piletid asendatakse nende valikul mõne muu sihtkohaga. Kes aga sobivat vahetust ei leia, neile hüvitab firma kulud 30 päeva jooksul pärast avalduse esitamist.

Toimetaja: Greete Palmiste, Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: