Michal: Petroter III näitab Eesti inseneride ja ettevõtjate uuenduslikku mõtteviisi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Petroter III avamine
Petroter III avamine Autor/allikas: VKG/Pressimaterjal

11. novembril avas Viru Keemia Grupp (VKG) kolmanda Petroter-tehnoloogial töötava põlevkivitöötlemise tehase, mille pidulik avamine toimus Eesti Vabariigi majandus- ja taristuministri Kristen Michali osavõtul.

Majandus- ja taristuministri Kristen Michali hinnangul on uus põlevkiviõlitehas Petroter III on samm Eesti põlevkivisektori uuendamise poole. "Kasutades põlevkivi üha enam õlitootmiseks tõstame põlevkivist kättesaadava energia osakaalu," rääkis minister.

Ta märkis, et nii suudab Eesti põlevkivisektor Euroopa kliima- ja energiapoliitika tingimustes ellu jääda ja edukas olla, vähendades keskkonnamõju ja tõstes efektiivsust. "Eesti ettevõtjate ning inseneride innovatsioon uue Petroter III tehasega just seda eesmärki täidabki," toonitas Michal.

VKG juhatuse esimees Ahti Asmanni ütles, et Petroter III projekti edukas elluviimine, vaatamata põlevkivisektori keerulisele ajastule, oli kontserni üheks peamiseks aastaeesmärgiks. "Petroter-tehnoloogial töötavad tehased on praktikas tõestanud investeeringute efektiivsust ning omal ajal VKGs tehtud valikute õigsust," arvas Asmann.

Petroter õlitehase energiaefektiivsus on üle 75% ning tänu keskkonnameetmetele jalajälg on võrreldes seniste tehnoloogiatega kordades väiksem.

Petroter III tehase ehitus algas 2013. aasta oktoobris ning käivitamine käesoleva aasta septembris. Varasem kogemus ja plaanijärgsed käivitamistööd aitasid kolmanda tehase viia täisvõimsuseni ühe nädalaga.

Aastas töötleb üks tehas umbes miljon tonni põlevkivi, millest saadakse umbes 135 000 tonni õlitooteid ning lisaks ka kõrvalprodukte - elektrit ja soojusenergiat ümberkaudsete linnade kütteks.

Petroter III projekti maksumus on 84 miljonit eurot. Lisaks on tehastel ka oluline sotsiaal-majanduslik roll nii regionaalsel kui ka riiklikul tasandil. Kolme tehase käivitamisega loodi Ida-Virumaale 300 uut otsest ja ligi tuhat kaudset töökohta.

VKG on Eesti üks suuremaid põlevkivi ümbertöötlemise ettevõtteid ja maailma suuruselt teine põlevkiviõlitootja, mis annab tööd rohkem kui 2 150 inimesele Virumaal.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: