Rootsi taastab ajutiselt piirikontrolli ({{commentsTotal}})

Rootsi siseminister Anders Ygeman teatas täna, et Rootsi kehtestab homme riigi lõunaosas ajutiselt piirikontrolli.

Ygeman teatas õhtul Stockholmis toimunud pressikonverentsil, et Rootsi migratsiooniamet palus valitsusel täna piirikontroll kehtestada, vahendas thelocal.se.

Valitsus otsustas, et piirikontroll taastatakse ajutiselt homme keskpäeval ning seda rakendatakse esialgu kümme päeva. Ygeman märkis juba, et piirikontrolli rakendamist võidakse pikendada ka 20 päevaks.

Piirikontroll taastatakse Taanit ja Rootsit ühendaval Öresundi sillal ning Skåne lääni parvlaevasadamates. Piirikontroll puudutab neid saabujaid, kes tulevad Rootsi maanteid ja raudteid pidi või merd mööda. Piirikontroll ei puuduta lennureisijaid.

Rootsi siseministri sõnul tähendab piirikontrolli kehtestamine seda, et Rootsi saabuvatel põgenikel saab olema kolm valikut: naasta riiki, kust nad tulevad, taotleda Rootsis asüüli või valida mõni teine marsruut (juhul kui Rootsi valiti transiitmaaks).

Rootsi politsei hindas, et Schengeni tsoonis on vallandunud sisejulgeolekut ohustavad probleemid, mis võimaldavad seega ka taas piirikontrolli kehtestada.

Ygeman märkis, et Rootsi migratsiooniamet on erakordselt tugeva surve all ning palus piirikontrolli taastamist. Siseminister lisas, et valitsus küsib Rootsi sadamaid teenindavatelt laevafirmadelt, et need reisijatelt isikut tõendavaid dokumente küsiksid.

Peaminister Stefan Löfven rääkis Maltal toimuval Euroopa Liidu tippkohtumisel uudisteagentuurile TT, et Rootsi vajab korda oma piiridel. "Meie pagulaste vastuvõtmisel peab olema kord," lausus ta.

Käesoleval aastal jõuab Rootsi hinnangulisel 200 000 põgenikku, mis tähendab, et Rootsi saabub kõige suurem hulk põgenikke ühe elaniku kohta Euroopa Liidus, vahendas BBC.

Toimetaja: Liis VelskerHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: