Läänemaa laste hulgas on alanud robotibuum ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Läänemaal on alanud tõeline robotibuum, sest juba viies koolis tegutsevad robootikaringid, kus lapsed saavad selle põneva valdkonnaga tutvust teha. Neist kõige uuem avati täna Palivere põhikoolis.

Kui veel 15 aastat tagasi võis roboteid leida pigem ulmeteostest, siis viimastel aastatel üha menukamaks saanud mehitamata lennu- ja muud masinad näitavad, et XXI sajandi teist kümnendit võib pidada robotiajastu koidikuks. Pole siis ime, et lastel on soov selle valdkonnaga juba varakult tutvust teha, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on väga huvitav. Mulle meeldib sellepärast, et siin saab väikeseid klotse ja asju kokku panna," ütles Kermo.

"Mulle meeldivad nii väga robotid ja kuidas see energia kogu aeg nendes töötab, ja kuidas nad liiguvad. Ja ma tahtsin ise ka õppida, kuidas neid roboteid teha," rääkis Ele.

Läänemaa robotibuumi üheks keskseks eestvedajaks on olnud innovatsioonikeskus Innokas, mis on seda teemat Läänemaa koolidele tutvustanud juba mõnda aega.

"Praegu Palivere kool on Läänemaal nüüd viies kool, kus siis käivitatakse robootikaring, ja kui me oleme käinud koolides õppepäevi läbi viimas, siis pole kooli, kus pole huvi robootikaringi vastu," ütles innovatsioonikeskuse Innokas juhataja Angela Leppik.

Robootikaringid on kohaks, kus noored saavad aimu sellest, et inseneriteadus ja reaalained võivad olla seniarvatust märksa põnevamad. Läänlaste arvates võiks seda huviharidust pakkuda tulevikus üle kogu Eesti.

"Jaa, kindlasti. Üht-teist on juba kuulda, et siin-seal tehakse, aga selleks, et seda tehnoloogiaharidust ja tehnoloogilist mõtlemist arendada, on sellised ringid väga olulised," rääkis Palivere põhikooli robootikaringi juhendaja Kristel Tereping.

Palivere põhikool soetas üle 2000 euro maksnud robootikakomplektid tänu E-Piima heategevuskampaaniale.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: