Valls Pariisi terrorilaine kaasosalistest: hetkel pole neid leitud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Vincent Kessler/Reuters/Scanpix

Prantsuse politsei korraldas täna varahommikul hiljutiste terroriaktide tõttu üleriigilise ulatusliku operatsiooni. Mitmes linnas, sealhulgas Lyonis, Toulouse'is, Grenoble'is viidi kokku läbi 128 haarangut. Saksa politsei aga vahistas viis inimest, keda kahtlustatakse seotuses Pariisi rünnakutega.

Jaht terroristide abilistele ja uutele võimalikele ründajatele jätkub. Politsei on läbi otsinud kümneid kohti, et leida vihjeid kahtlusaluste kohta. Siseminister Bernard Cazeneuve'i sõnul on üle 100 inimese pandud koduaresti ja 23 vahistatud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Prantsusmaa peaminister Manuel Valls tõdes, et hetkel ei ole teada, kas terrorirünnakud korraldanud äärmuslastel oli kaastöölisi. "Võib-olla on neil Prantsusmaal või Belgias abilisi, kes on nende tapmistega seotud. Seega keskendume uurimisele," sõnas Valls.

Prantsuse peaministri sõnul ei suuda Pariis seoses suurenenud kulutustega julgeolekule järgida lubadust täita Euroopa Liidu eelarvereegleid.

Surve Islamiriigi Süüria positsioonidele kasvab

Samas jätkatakse õhulöökidega ISIS-e positsioonidele Süürias ning surve aina suureneb, kinnitas John Kerry pärast kohtumist Francois Hollande'iga.

"Oleme võitnud territooriumi juurde ja vähendanud ISIS-e oma. Samuti oleme hävitanud nende juhte ja vabastanud tähtsad kogukonnad, Tikritis Baiji hoidla, kogukonnad Siris, kolm neljandikku piirist Süüria põhjaosas on kontrolli all ja ISIS-elt ära võetud," selgitas Kerry.

Prantsuse spordiminister kinnitas, et järgmise aasta suveks Prantsusmaale planeeritud jalgpalli Euroopa Meistrivõistluste finaalturniiri ära ei jäeta.

Ohutaset tõstnud naaberriik Belgia teatas, et saadab linnatänavatele turvatunnet looma 520 sõdurit, algselt kavandatud 300 asemel.

Saksamaa politsei vahistas piiriäärses Aachenis viis inimest, kelle seas on kaks naist ja üks mehe, keda kahtlustatakse Pariisi rünnakutega seotuses. Seni ei ole avalikustatud nende kohta mingit muud informatsiooni peale selle, et vähemalt kolm neist ei olnud Saksa kodanikud.

Austria siseministri andmeil oli tagaotsitav Salah Abdeslam sõitnud Saksamaalt Austriasse eelmise aasta septembrikuus ja hetkel uuritakse, mis asjaoludel ta Austrias viibis.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: