Narvas võimuvahetus: Keskfraktsioonis pereheitmine ja uue jõu loomine ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1447947597000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Narva linnavolikogu saadikud esitasid tänasel istungil umbusaldusavalduse Narva linnapea Eduard Easti (KE) vastu, võimul oleva Keskerakonna fraktsioonist lõi aga lahku 15 saadikut, luues uue fraktsiooni "Ühtne Narva", mis võib viia võimuvahetuseni piirilinnas.

Umbusaldusavalduse andis sisse opositsioonisaadik Aleksei Mägi (fraktsioon Kindlus), kes heidab linnapea Eduard Eastile ette linnapoolset toetust Puškini instituudi "Täppisteaduste kooli" projektile ja sihtasutusele Narva Linna Arendus ilma volikogu heakskiiduta, vahendab ERR-i venekeelne uudisteportaal.

Lisaks teatas Keskfraktsiooni saadik Aleksei Voronov uue fraktsiooni "Ühtne Narva" loomisest, kuhu läks üle 15 Keskfraktsiooni saadikut. Vaid viis saadikut otsustas jääda Keskfraktsiooni.

Aleksei Voronov kommenteeris ERR-i venekeelsele portaalile, et uue fraktsiooni loomise tingis soov muuta otsustamine demokraatlikumaks, avatumaks ja kollegiaalsemaks, kokkuvõttes tulemuslikumaks.

"Me oleme valmis kõigi mõistlike jõududega koostööd tegema," kommenteeris Voronov. "Kui otsustasime täna linnapeale umbusaldust avaldada, siis tulevad kindlasti ka muutused, aga neist on hetkel vara veel rääkida."

Linnapea umbusaldamine pannakse hääletusele volikogu erakorralisel koosolekul 26. novembril, millele võivad järgneda muudatused nii linnavalitsuse kui ka linnavolikogu koosseisus.

Fraktsiooni lagunemine pole seotud Savisaare-Simsoni vastasseisuga, vaid erakonnasisese võimuvõitlusega, mille tulemusena tahavad uue fraktsiooni loojad panna linnapeaks oma inimese, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Erakonna piirkonnajuhi Andrus Tamme sõnul jääb Narvat ka edaspidi juhtima Keskerakond.

"Sinna kuuluvad enamuses siiski meie enda keskerakondlased, näiteks volikogu esimees, aseesimees, uue fraktsiooni juht on Keskerakonnast. Nii et Keskerakonna otsest lõhki minemist ma siin ei näe, on teatud erimeelsused. Kindlasti on need seotud linna juhtimisega ja selge on see, et ainult ühe otsuse põhjal ei tule ahendused, see on teatud määral pikem protsess, aga ju siis ületati teatud joon ja see tingiski uue fraktsiooni loomise," arutles Tamm.

Narva linnavolikogu on 31-liikmeline.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: