Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Sillamäe-Kotka laevaliini taastamine sõltub kokkuleppest Venemaaga

Foto: ERR

Suhted Venemaaga mõjutavad otseselt ka laevaliiklust Soome lahel. Nii näiteks sõltub Sillamäe-Kotka vahelise laevaliini taastamine sellest, kas idanaabriga saadakse kokkuleppele, et kasutada Tütarsaarte juures otseteed läbi Venemaa territoriaalvete. See oli teemaks ka Sillamäel toimunud Soome lahe mereassambleel.

Praegu on Sillamäel praamiühendus Ust-Luga sadamaga. Kümnekonna aasta eest katsetati Sillamäe-Kotka laevaliiniga, kuid selle liini kirstunaelaks said Venemaale kuuluvad saared, millest ümbersõit nõudis täiendavat kütusekulu ja pikendas igat reisi pea kahe tunni jagu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tollal otsesõiduks läbi Venemaa vete luba ei saadud, nüüd on tekkinud lootus Venemaaga kokkuleppele jõuda.

"See küsimus tuleb päevakorda võtta ja läbi arutada kõige kõrgemal tasemel. Ma arvan, et saab näidata, kus on laevadel kõige parem kursist kõrvale kaldumata piiri ületada. Seni pole seda küsimust veel vajalikult kõrgel tasemel arutatud," rääkis Peterburi merenõukogu liige Andrei Berezkin.

"Kuulsin kuu aja eest, et Vladimir Putin on otsustanud avada saared turistidele. Ka Venemaa vajab turismi ning see avanemine on võimalik tuleval suvel. Praegu pole seal veel ka taristut piirikontrolliks," ütles Kotka meresõiduohutuse uurimiskeskuse juhataja Kai Holmberg.

Soome lahe piirkonna praeguse koostöö puudustena märgiti ära killustatust nii omavahelistes suhetes kui ka projektide rahastamisel.

"Siin me ei saa üksi kuidagi viia ellu neid tõsised projekte, millest me täna siin räägime. Siin peavad olema ühised jõupingutused Euroopa Liidu - siin on esindatud kaks Euroopa Liidu riiki - ja Venemaa vahel. Koostöö peab olema mitte ainult kaubandus- ja majanduskoostöö, vaid peab olema ka Euroopa Liidu ja Venemaa vahel tervikuna," rääkis Sillamäe Sadama turundusjuht Andrei Birov.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: