Alkoholimüügi piirangu saanud vanalinna baarid jäävad kohtu loal esialgu avatuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Suur-Karja baarid
Suur-Karja baarid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna linnavalitsus kehtestas kümnele vanalinnas tegutsevale baarile öise lahtioleku ja alkoholimüügi piirangu, mis pidanuks jõustuma täna, kuid kohus peatas ettekirjutuse täitmise.

"Kõik kümme ettevõtjat said esialgse õiguskaitse kuni kohtulahendi jõustumiseni. Nüüd on Tallinna linnal omakorda õigus see järgmises kohtuastmes vaidlustada," ütles halduskohtu pressiesindaja Anneli Vilu Postimehele. '

13. novembri otsuse vaidlustamiseks on linnal aega 15 päeva, kuid tänase päeva seisuga seda tehtud ei ole.

Asja sisulise arutamise aega pole Vilu sõnul veel paika pandud, tõenäoliselt alustatakse sellega järgmise aasta alguses.

Tallinna vanalinna kümme baari, mille suhtes Tallinna linnavalitsus alkoholimüügi- ning lahtiolekuajapiirangud kehtestas, otsustasid esitada linna vastu ühishagi.

Seda kinnitas 2. novembril ERR-i uudisteportaalile Nimeta baari omaniku Nimeta Management OÜ juhatuse liige Vallo Palvadre.

"Me lähme kohtusse selle linnavalitsuse korralduse vastu. Ega meil siin muud üle ei jää, selline otsus on vastu võetud," ütles Palvadre.

"Me ei leia, et see olukord on õiglane, kui 10 baari siin samal tänaval peavad oma uksed sulgema. Samas 30-40 meetrit eemal või baarid ülejäänud Tallinnas võivad kas 5-ni või ükskõik mis kellaajani oma tegevust jätkata," sõnas Palvadre "Aktuaalsele kaamerale".

Kõige ilmekam on see küsimus Müürivahe tänaval, kus Valli baarile kehtestatakse majandustegevuse- ja lahtiolekupiirangud. Naabriks olevale kohvikule ja ööklubile aga piirangud ei laiene.

Tallinna linnavalitsus soovib kehtestada kümnele vanalinnas tegutsevale meelelahutuskohale majandustegevuse ja ka lahtiolekuaja piirangud. Ettekirjutuse kohaselt piirataks alkoholiga kauplemise aega öösel kella 12-st. Öödel vastu laupäeva ja pühapäeva kella 1-st.

Samuti peaksid baarid ajaliselt tund hiljem lõpetama klientide teenindamise. Mõlema piirangu lõppaeg saabub kell 5 öösel, mis tähendab, et kell 5 on ettevõtjal soovi korral taas õigus müüa nii alkoholi kui ka toitu. Piirangud oleksid pidanud rakenduma alates tänasest.

Piirang puudutab järgmisi baare: Nimeta baar, Shooters, Route 13, Valli baar, Taco Express, Dubliner, Bayern & Bohmen Keller, St Patrick´s Bar ja Labor (kahel aadressil).

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: