Paet: EL-i kodanikest ISIL-i võõrvõitlejad on suur terrorismirisk Euroopale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet.
Euroopa Parlamendi liige Urmas Paet. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Euroopa Parlamendi liikme Urmas Paeti sõnul peavad Euroopa ühiskonnad suutma hoolimata terroriohu suurenemisest vältida paanikat ning mitte laskma oma igapäevaelu liialt mõjutada.

"Tänane häireolukord Brüsselis on problemaatiline näide, kuidas kurjategijatel õnnestub miljonite inimeste päevakava korrigeerida," lisas ta.

Paeti sõnul on Euroopa sisejulgeoleku suurim probleem EL-i kodanikest kurjategijad, kes on osalenud ISIL-i tegevuses Lähis-Idas, ning nende mõttekaaslased.

"EL-i riigid peavad oma õiguses raske kuriteona sätestama reisimise terrorismiakti kavandamise või elluviimise eesmärgil," ütles ta.

Paeti sõnul on ISILi ridadesse siirduvate ja sealt naasvate Euroopa Liidu kodanikest võõrvõitlejate kujul tegemist suure julgeolekuriskiga Euroopale, kuivõrd mingil hetkel naasevad osa nendest inimestest tagasi Euroopasse koos uute sidemete, oskuste ja äärmuslike ideedega.

"Lõpuks on aeg lõpetada sellest probleemist möödavaatamine ning neil inimestel ei saa lasta miljonite rahu häirida," lisas ta.

Toimetaja: Heikki Aasaru

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: